ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Etkinleştir Anti-Theft

Evden işe veya başka kamusal alanlara yaptığımız günlük seyahatlerimizde kişisel cihazlarımız sürekli kaybolma veya çalınma riski altındadır. Anti-Theft cihazın kaybolması veya çalınması durumunda kullanıcı düzeyi güvenliği artıran bir özelliktir. Anti-Theft, ESET HOME portalındaki IP adresi ile yerini tespit etme özelliğini kullanarak kayıp cihazın kullanımını izlemenize ve cihazı takip etmenize olanak tanır, böylece cihazınızı geri alıp kişisel verilerinizi korumanıza yardımcı olur.

Anti-Theft, coğrafi IP adresi arama, web kamerası görüntüsü yakalama, kullanıcı hesabı koruması ve aygıt izleme gibi modern teknolojileri kullanarak, size ve bir emniyet kuruluşuna kaybolması veya çalınması durumunda bilgisayarınızı ya da aygıtınızı bulma konusunda yardımcı olabilir. ESET HOME portalında, bilgisayarınızda veya cihazınızda hangi etkinliklerin olduğunu görebilirsiniz.

ESET HOME portalında Anti-Theft ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için ESET HOME Online Yardım'a bakın.


important

Anti-Theft, kullanıcı hesapları yönetimindeki kısıtlamalar nedeniyle etki alanlarındaki bilgisayarlarda düzgün çalışmayabilir.

Anti-Theft ürününü etkinleştirmek ve kaybolması veya çalınması durumunda cihazınızı korumak için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Ana program penceresi > Genel Bakış bölümünde Anti-Theft yanındaki AYARLA'yı tıklayın.

Ana program penceresinde > Genel bakış ekranında "Anti-Theft kullanılabilir" mesajını görüyorsanız Anti-Theft ürününü etki̇nleşti̇r'i tıklayın.

Ana program penceresinden Ayarlar > Güvenlik araçları'nı tıklayın. MODULE_INACTIVE Anti-Theft açma/kapatma düğmesini etkinleştirin ve ekrandaki talimatları izleyin.


important

Cihazınız ESET HOME portalına bağlı değilse şunları yapmanız gerekir:

1.Anti-Theft ürününü etkinleştirirken ESET HOME hesabınıza giriş yapın.

2.Cihaz adı belirleyin.


note

Anti-Theft, Microsoft Windows Home Server'ı desteklemiyor.

Anti-Theft ürününü etki̇nleşti̇rdikten sonra ana program penceresinde > Ayarlar > Güvenlik araçları > Anti-Theft bölümünde cihazınızın güvenliğini optimize edebilirsiniz.