ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Anti-Theft

Evden işe veya başka kamusal alanlara yaptığımız günlük seyahatlerimizde kişisel cihazlarımız sürekli kaybolma veya çalınma riski altındadır. Anti-Theft cihazın kaybolması veya çalınması durumunda kullanıcı düzeyi güvenliği artıran bir özelliktir. Anti-Theft, ESET HOME portalındaki IP adresi ile yerini tespit etme özelliğini kullanarak kayıp cihazın kullanımını izlemenize ve cihazı takip etmenize olanak tanır, böylece cihazınızı geri alıp kişisel verilerinizi korumanıza yardımcı olur.

Anti-Theft, coğrafi IP adresi arama, web kamerası görüntüsü yakalama, kullanıcı hesabı koruması ve aygıt izleme gibi modern teknolojileri kullanarak, size ve bir emniyet kuruluşuna kaybolması veya çalınması durumunda bilgisayarınızı ya da aygıtınızı bulma konusunda yardımcı olabilir. ESET HOME portalında, bilgisayarınızda veya cihazınızda hangi etkinliklerin olduğunu görebilirsiniz.

ESET HOME portalında Anti-Theft ile ilgili daha fazla bilgi edinmek için ESET HOME Online Yardım'a bakın.


important

Anti-Theft, kullanıcı hesapları yönetimindeki kısıtlamalar nedeniyle etki alanlarındaki bilgisayarlarda düzgün çalışmayabilir.

Anti-Theft ürününü etki̇nleşti̇rdikten sonra ana program penceresinde > Ayarlar > Güvenlik araçları > Anti-Theft bölümünde cihazınızın güvenliğini optimize edebilirsiniz.

IDH_PAGE_ANTITHEFT

Optimizasyon seçenekleri

Hayalet hesap oluşturulmadı

Hayalet Hesap oluşturmak, kaybolan veya çalınan bir cihazın yerini bulma şansını artırır. Cihazınızı kayıp olarak işaretlerseniz Anti-Theft, hassas verilerinizi korumak için etkin kullanıcı hesaplarınıza erişimi engeller. Cihazı kullanmaya çalışanlara yalnızca Hayalet hesabı kullanma izni verilir. Hayalet Hesap, sınırlı izinlere sahip bir misafir hesabı biçimidir. Cihazınız kurtarıldı olarak işaretlenene kadar varsayılan sistem hesabı olarak kullanılır ve bu sayede kullanıcının diğer kullanıcı hesaplarına giriş yapılması veya kullanıcının verilerine erişilmesi önlenir.


note

Bilgisayarınız normal durumdayken biri Hayalet hesapta oturum açtığında, bilgisayarınızdaki şüpheli etkinlikle ilgili bilgileri içeren bir bildirim size e-posta ile gönderilir. E-posta bildirimini aldıktan sonra bilgisayarı kayıp olarak işaretlemek istediğinize karar verebilirsiniz.

Hayalet hesap oluşturmak için Hayalet hesap oluştur'u tıklayın, metin alanına Hayalet hesap adını yazın ve Oluştur'u tıklayın.

Hayalet hesap oluşturulduğunda, hesabı yeniden adlandırmak veya silmek için Hayalet hesap ayarları'nı tıklayın.

Windows hesapları parola koruması

Kullanıcı hesabınız parolayla korunmuyor. En az bir kullanıcı hesabı parolayla korunmadığında bu optimizasyon uyarısını alırsınız. Bilgisayarda tüm kullanıcılar için bir parola oluşturmak (Hayalet hesap hariç) bu sorunu çözer.

Kullanıcı hesabı için parola oluşturmak üzere Windows hesaplarını yönet'i tıklayın ve parolayı değiştirin veya aşağıdaki talimatları uygulayın:

1.Klavyenizde CTRL+Alt+Delete kombinasyonuna basın.

2.Parolayı değiştir'i tıklayın.

3.Eski parola alanını boş bırakın.

4.Parolayı Yeni parola ile Parolayı onaylayın alanlarına yazın ve Enter tuşuna basın.

Windows hesapları için otomatik giriş

Kullanıcı hesabınızda otomatik giriş özelliği etkinleştirildi. Hesabınız yetkisiz erişime karşı korunmuyor. En az bir kullanıcı hesabında otomatik giriş özelliği etkinse bu optimizasyon uyarısını alırsınız. Bu optimizasyon sorununu çözmek için Otomatik girişi devre dışı bırak'ı tıklayın.

Hayalet hesap için otomatik giriş

Cihazınızda Hayalet hesap için otomatik giriş özelliği etkinleştirildi. Cihazınız normal durumdayken otomatik giriş özelliğini kullanmanızı önermiyoruz. Bu, gerçek kullanıcı hesabınıza erişimle ilgili sorunlara neden olabilir veya bilgisayarınızın kayıp durumuyla ilgili yanlış uyarılar gönderebilirsiniz. Bu optimizasyon sorununu çözmek için Otomatik girişi devre dışı bırak'ı tıklayın.