ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması

Bankacılık ve Ödeme koruması, çevrimiçi işlemleriniz sırasında finansal verilerini korumak için tasarlanan ek bir koruma katmanıdır.

Varsayılan olarak, desteklenen tüm web tarayıcıları güvenli modda başlatılır. Bu, internette gezinmenize, internet bankacılığına erişmenize ve yeniden yönlendirme olmadan tek bir güvenli tarayıcı penceresinde çevrim içi satın alma ve parasal işlemlerini yapmanıza olanak sağlar.


important

ESET LiveGrid® bilinirlik sistemi, Bankacılık ve Ödeme Sistemleri korumasının düzgün şekilde çalışması için etkinleştirilmelidir (varsayılan olarak etkindir).

Aşağıdaki güvenli tarayıcı davranışı yapılandırma seçeneklerinden birini belirleyin:

Tüm tarayıcıların güvenliğini sağla - Varsayılan olarak, desteklenen tüm web tarayıcıları güvenli modda başlatılır. Bu, internette gezinmenize, internet bankacılığına erişmenize ve yeniden yönlendirme olmadan tek bir güvenli tarayıcı penceresinde çevrim içi satın alma ve parasal işlemlerini yapmanıza olanak sağlar.

Web sitelerinin yeniden yönlendirilmesi - Korunan web siteleri listesinde yer alan web siteleri ve dahili internet bankacılığı listesi güvenli tarayıcıya yönlendirilir. Hangi tarayıcının (standart veya güvenli) açılacağını seçebilirsiniz.


note

Web sitelerinin yeniden yönlendirilmesi, ARM işlemcilerine sahip cihazlarda kullanılamaz.

Önceki iki seçenek de devre dışı bırakıldı - Güvenli tarayıcıya erişmek için ana program penceresinde > Genel Bakış bölümünde, Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması'nı veya ICON_BPP Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması masaüstü simgesini tıklayın. Windows işletim sisteminde varsayılan olarak ayarlanmış tarayıcı güvenli modda açılır.

Güvenli tarayıcı davranışını yapılandırmak için Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması gelişmiş ayarları'na bakın. ESET Internet Security ürününde Tüm tarayıcıları güvenli hale getir özelliğini etkinleştirmek için Ayarlar > Güvenlik araçları'nı tıklayın ve Tüm tarayıcıları güvenli hale getir kaydırma çubuğunu etkinleştirin.

HTTPS şifreli iletişimin kullanımı, korumalı tarama gerçekleştirmek için gereklidir. Aşağıdaki tarayıcılar Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Korumasını desteklemektedir:

Internet Explorer 8.0.0.0+

Microsoft Edge 83.0.0.0+

Google Chrome 64.0.0.0+

Firefox 24.0.0.0+


note

Yalnızca Firefox ve Microsoft Edge, ARM işleyicileri olan cihazlarda desteklemektedir.

Bankacılık ve Ödeme koruması özellikleri hakkında daha fazla bilgi için şu ESET Bilgi Bankası makalesini okuyun (makaleler İngilizce ve diğer dillerde mevcuttur):

ESET Bankacılık ve Ödeme korumasını nasıl kullanırım?

ESET Bankacılık ve Ödeme Sistemleri korumasını belirli bir web sitesi için etkinleştirme veya devre dışı bırakma

ESET Windows ev ürünlerinde Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Korumasını duraklatma veya devre dışı bırakma

ESET Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması—sık karşılaşılan hatalar

ESET sözlüğü | Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması