ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması

Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması'nı Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Tarayıcı koruması > Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması'nda yapılandırabilirsiniz.

icon_section Temel

Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Korumasını etkinleştir - Bankacılık ve Ödeme Sistemleri koruması etkinleştirildiğinde, desteklenen tüm web tarayıcıları varsayılan olarak güvenli modda başlatılır.

Tarayıcı koruması

Desteklenen tüm web tarayıcılarını güvenli modda başlatmak için Tüm tarayıcıları güvenli hale getir'i etkinleştirin.

Uzantı yükleme modu - Açılan menüden, ESET tarafından güvenli bir tarayıcıda hangi uzantıların yüklenmesine izin verileceğini seçebilirsiniz: Uzantı yükleme modunu değiştirmek, daha önce yüklenmiş olan tarayıcı uzantılarını etkilemez:

Temel uzantılar - Sadece belirli bir tarayıcı üreticisi tarafından geliştirilen en önemli uzantılar.

Tüm uzantılar - Belirli bir tarayıcı tarafından desteklenen tüm uzantılar.

Web sitelerinin yönlendirilmesi


note

Web siteleri yeniden yönlendirmesi, Tüm tarayıcıların güvenliğini sağla seçeneği etkinleştirildiğinde kullanılamaz.

Korunan web sitelerini yeniden yönlendirme özelliğini etkinleştir – Etkinleştirildiğinde korunan web siteleri listesindeki ve dahili internet bankacılığı listesindeki web siteleri güvenli tarayıcıya yönlendirilir.

Korunan web siteleri - Hangi tarayıcının (normal veya güvenli) açılacağını seçebileceğiniz web siteleri listesidir. Varsayılan olarak, güvenli taramanın etkin olduğunu bildirmek için tarayıcı içinde bilgilendirici bildirim ve tarayıcının etrafında bulunan yeşil çerçeve görüntülenir. Listeyi düzenlemek için Korunan web siteleri'ne bakın.


note

Web sitelerinin yeniden yönlendirilmesi, ARM işlemcilerine sahip cihazlarda kullanılamaz.

Güvenli tarayıcı

Gelişmiş bellek koruması – Etkinleştirildiğinde güvenli tarayıcının belleği diğer işlemlerin incelemesinden korunur.

Klavye koruması - Bu etkinleştirilirse klavye üzerinden güvenli tarayıcıya girilen bilgiler diğer uygulamalardan gizlenir. Bu, tuş kaydedicilere karşı korumayı artırır.

Tarayıcının yeşil çerçevesi - Devre dışı bırakılırsa bilgilendirici tarayıcı içi bildirim ve tarayıcı etrafındaki yeşil çerçeve gizlenir.