ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Korunan web siteleri

ESET Internet Security güvenli bir tarayıcının açılmasını tetikleyecek olan, önceden tanımlı web sitelerinden oluşan tümleşik bir liste içerir. Ürün yapılandırmasında web sitesi ekleyebilir veya web sitesi listesini düzenleyebilirsiniz.

Korunan web siteleri listesi Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Tarayıcı koruması > Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması > Korunan web siteleri > Düzenle bölümünden görüntülenip düzenlenebilir.

Korunan web siteleri listesinde yer alan kurallarda, belirli bir web sitesinin güvenli tarayıcıda mı yoksa normal bir tarayıcıda mı açılacağı ya da web sitesini her ziyaret edişinizde sorulması gerektiği belirtilir. Aşağıdaki Web sitesini ekleme bölümünde seçeneklerin açıklamasına bakın.

Denetim öğeleri

Ekle – Bilinen web siteleri listesine bir web sitesi eklemenize olanak sağlar.

Düzenle - Seçili web sitesini düzenlemenize olanak tanır.

Sil - Seçilen girişleri kaldırır.

İçe Aktar/Dışa Aktar - Korunan web siteleri listesini dışa aktarmanıza ve yeni bir cihaza aktarmanıza olanak sağlar.

Web sitesi ekle

Web sitesi sayfası - Kuralın uygulanacağı HTTPS web sitesi.

Bu web sitesini şununla aç - Web sitesini ziyaret ettiğinizde Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması davranışını seçin:

Güvenli tarayıcı - Web sitesi güvenli tarayıcıya yeniden yönlendirilir ve Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Koruması tarafından korunur.

Bana sor - Web sitesini ziyaret ederken ilgili siteyi normal veya güvenli tarayıcıda açmayı seçebilirsiniz. ESET Internet Security eyleminizi hatırlayabilir veya tarayıcıyı manuel olarak da seçebilirsiniz.

Normal tarayıcı - Web sitesi ek güvenlik olmaksızın normal bir tarayıcıda açılır.