ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Aygıt denetimi

ESET Internet Security otomatik cihaz (CD/DVD/USB vb.) kontrolü sağlar. Bu modül genişletilmiş filtreleri/izinleri engellemenize veya ayarlamanıza ve bir kullanıcının belirli bir aygıta erişip erişemeyeceğini ve bu aygıtla çalışıp çalışamayacağını tanımlamanıza olanak tanır. Bilgisayar yöneticisi, istenmeyen içerik bulunduran aygıtların kullanımını engellemek istiyorsa bu özellik faydalı olabilir.

Desteklenen harici aygıtlar:

Disk Depolama (HDD, USB çıkarılabilir disk)

CD/DVD

USB Yazıcı

FireWire Depolama alanı

Bluetooth Aygıt

Akıllı kart okuyucu

Görüntüleme Aygıtı

Modem

LPT/COM bağlantı noktası

Taşınabilir Cihaz (medya oynatıcılar, akıllı telefonlar, tak ve çalıştır cihazlar gibi pil destekli cihazlar)

Tüm aygıt türleri

Cihaz kontrolü ayarları seçenekleri Gelişmiş ayarlar > Korumalar > Cihaz Kontrolü içinde değiştirilebilir.

ESET Internet Security aracında Cihaz Kontrolü özelliğini etkinleştirmek için Cihaz Kontrolü'nü etkinleştir açma/kapama düğmesini tıklayın. Bu değişikliğin etkili olması için bilgisayarınızı yeniden başlatmanız gerekir. Cihaz Kontrolü'nü etkinleştirdikten sonra Kural düzenleyici penceresinde Kurallar'ı tanımlayabilirsiniz.


note

Farklı kuralların uygulanacağı cihazlardan oluşan farklı gruplar oluşturabilirsiniz. Ayrıca İzin ver veya Yazma Engeli eylemine sahip kuralın uygulanacağı tek bir cihaz grubu oluşturabilirsiniz. Bu, tanınmayan aygıtlar bilgisayarınıza bağlandığında Aygıt denetimi tarafından engellenmelerini sağlar.

Mevcut bir kural ile engellenen bir aygıt takılırsa, bir bildirim penceresi görüntülenir ve aygıta erişim verilmez.