ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Jak vyřešit situaci, kdy vás "Ochrana bankovnictví a online plateb nepřesměrovala na požadovanou webovou stránku"?


note

Použití Zabezpečení všech prohlížečů namísto přesměrování pomocí webové stránky

Ve výchozím stavu se zabezpečený prohlížeč Ochrany bankovnictví a online plateb zobrazí v případě, že pomocí aktuálního webového prohlížeče navštívíte webové stránky banky. Namísto přesměrování můžete využít možnost Zabezpečení všech prohlížečů. Po zapnutí této možnosti se budou všechny podporované prohlížeče spouštět v zabezpečeném režimu. Díky tomu můžete prohlížet webové stránky, používat internetové bankovnictví a provádět online transakce v jednom okně zabezpečeného prohlížeče bez vynuceného přesměrování.

Pro zapnutí možnosti Zabezpečení všech prohlížečů si otevřete hlavní okno programu, přejděte na záložku Nastavení > Bezpečnostní nástroje a přepínačem aktivujte Zabezpečení všech prohlížečů.

Pro vyřešení chyby webového přesměrování postupujte podle níže uvedených kroků:


important

Po provedení každého kroku se ujistěte, zda Ochrana bankovnictví a online plateb funguje.

Pokračujte dalšími kroky, až dokud se zabezpečený prohlížeč nespustí nebo nebude fungovat.

1.Restartujte svůj počítač.

2.Ujistěte, že používáte nejnovější verzi operačního systému Windows a ESET Internet Security: Jak u operačních systémů Windows aktualizovat produkt ESET pro domácnosti na nejnovější verzi (článek nemusí být dostupný ve všech jazycích)?

3.V některých případech může docházet ke konfliktu s bezpečnostními produkty, VPN nebo firewally třetích stran. Pro kontrolu konfliktů se soubory načtenými v prohlížeči si otevřete Protokoly > Ochrana bankovnictví a online plateb a dočasně zakažte nebo odinstalujte zaznamenaný software.

4.Deaktivujte všechna rozšíření prohlížeče třetích stran.

5.Vymažte cache prohlížeče. Jak, smazat: cache u Mozilla Firefox, případně jak na cache v Google Chrome?

6.Ujistěte se, že prohlížeč označený v systému jako výchozí není v seznamu vyloučených aplikací. Otevřete Rozšířená nastavení > Ochrany > Ochrana přístupu na web > Vyloučené aplikace.

7.Pokud jste v předešlém kroku neinstalovali novou verzi produktu ESET, proveďte jeho opravnou instalaci. Následně restartujte počítač.

8.Pokud problém přetrvává, zapněte Zabezpečení všech prohlížečů nebo si spusťte zabezpečený prohlížeč z Plochy nebo nabídky Windows kliknutím na ikonu Ochrana bankovnictví a online plateb.

PAGE_UTILITIES


Ochrana bankovnictví a online plateb představuje další vrstvu ochrany, která má chránit vaše finanční údaje během online transakcí.

Ve výchozím nastavení se budou všechny podporované prohlížeče spouštět v zabezpečeném režimu. Díky tomu můžete prohlížet webové stránky, používat internetové bankovnictví a provádět online transakce v jednom zabezpečeném okně prohlížeče bez vynuceného přesměrování konkrétních stránek.


important

Pro zajištění správného fungování Ochrany bankovnictví a online plateb musí být zapnutý Reputační systém ESET LiveGrid® (ve výchozím nastavení zapnutý).

K dispozici máte níže uvedené možnosti, jak se má Zabezpečený prohlížeč chovat:

Zabezpečení všech prohlížečů (výchozí) – všechny podporované prohlížeče se budou spouštět v zabezpečeném režimu. Díky tomu můžete prohlížet webové stránky, používat internetové bankovnictví a provádět online transakce v jednom zabezpečeném okně prohlížeče bez vynuceného přesměrování konkrétních stránek.

Přesměrování webových stránek – webové stránky uvedené na seznamu chráněných stránek a interním seznamu bankovních institucí budou automaticky otevřeny v zabezpečeném prohlížeči. Pro jednotlivé stránky se však můžete rozhodnout, v jakém z prohlížečů (standardním nebo zabezpečeném) se daná stránka otevře.
 


note

Přesměrování webových stránek není k dispozici pro zařízení s procesory ARM.

Obě výše uvedené možnosti jsou vypnuté – Zabezpečený prohlížeč si můžete kdykoli spustit ručně v hlavním okně programu > Přehled > Ochrana bankovnictví a online plateb nebo přímo z pracovní plochy pomocí zástupce ICON_BPP Ochrana bankovnictví a online plateb. V takovém případě se v zabezpečeném režimu spustí internetový prohlížeč, který máte ve Windows nastaven jako výchozí.

Pro úpravu chování Zabezpečeného prohlížeče si přečtěte kapitolu Rozšířená nastavení Ochrany bankovnictví a online plateb. Funkci Zabezpečení všech prohlížečů zapnete v hlavním okně programu ESET Internet Security v sekci Nastavení > Bezpečnostní nástroje > kliknutím na přepínač Zabezpečení všech prohlížečů.

Pro zajištění zabezpečeného prohlížení internetu je nezbytné použití HTTPS šifrované komunikace. Ochrana bankovnictví a online plateb podporuje níže uvedené internetové prohlížeče:

Internet Explorer 8.0.0.0+

Microsoft Edge 83.0.0.0+

Google Chrome 64.0.0.0+

Firefox 24.0.0.0+


note

Na zařízeních s procesory ARM je tato funkce podporována pouze v prohlížeči Firefox a Microsoft Edge.

Více informací o ochraně bankovnictví a online plateb naleznete v ESET Databázi znalostí:

Jak používat ochranu bankovnictví a online plateb?

Jak zapnout nebo vypnout ESET Ochranu bankovnictví a online plateb

Jak dočasně nebo trvale vypnout ESET Ochranu bankovnictví a online plateb

Ochrana bankovnictví a online plateb – nejčastější chyby

ESET Slovník pojmů | Ochrana bankovnictví a online plateb


Pokud se vám nedaří vyřešit potíže svépomocí, kontaktujte technickou podporu ESET.