ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kapitolu

Antiphishingová ochrana

Pojem phishing označuje kriminálnu činnosť využívajúcu metódy tzv. sociálneho inžinierstva (manipulačné techniky na získanie dôverných informácií). Cieľom je získať citlivé údaje, ako napríklad heslá k bankovým účtom, PIN kódy a pod.

ESET Server Security má zabudovanú antiphishingovú ochranu, ktorá blokuje webové stránky známe týmto typom obsahu. Odporúčame, aby ste povolili Anti‑Phishing v programe ESET Server Security. Viac informácii o antiphishingovej ochrane v rámci produktu ESET Server Security nájdete v našom článku databázy znalostí.

Ak otvoríte phishingovú stránku, otvorí sa vám v prehliadači nasledujúce upozornenie. Ak aj napriek tomu chcete prejsť na stránku, kliknite na možnosť Ignorovať hrozbu (neodporúča sa).

web_phishing


note

Potenciálne phishingové stránky, ktoré boli horeuvedeným spôsobom pridané na whitelist, vypršia v produkte po niekoľkých hodinách. Pre trvalé povolenie konkrétnej webovej stránky použite nástroj Manažment URL adries.

Nahlásiť phishingovú stránku

V prípade, že sa stretnete s podozrivou webovou stránkou, môžete ju odoslať do spoločnosti ESET na analýzu. Predtým, ako webovú stránku odošlete, sa však uistite, že spĺňa nasledujúce podmienky:

webová stránka ešte nie je v programe detegovaná,

webová stránka sa nesprávne deteguje ako hrozba. V takomto prípade kliknite na odkaz Toto nie je phishingová stránka.

Webovú stránku môžete odoslať na analýzu aj prostredníctvom e-mailu. V takom prípade ju pošlite na adresu samples@eset.com. Nezabudnite uviesť výstižný predmet správy a čo najviac informácií o webovej stránke (napr. URL adresa, z ktorej ste sa na túto stránku dostali, ako ste sa o nej dozvedeli a pod.).