Ochrana přístupu na web

Internetové připojení se stalo u počítačů standardem. Bohužel i pro šíření škodlivého kódu. Ochrana přístupu na web monitoruje komunikaci mezi webovým prohlížečem a vzdáleným serverem, kdy filtruje HTTP (Hypertext Transfer Protocol) a HTTPS (šifrovanou komunikaci) na základě pravidel.

Přístup na známé webové stránky se škodlivým obsahem je zablokován ještě předtím, než je škodlivý kód stažen do počítače. Všechny ostatní webové stránky budou zkontrolovány skenovacím jádrem ThreatSense při svém načtení a zablokovány při zjištění škodlivého obsahu. K dispozici jsou dva režimy ochrany přístupu na web, blokování na základě seznamu blokovaných adres a blokování na základě obsahu.

Důrazně doporučujeme mít funkci Ochrana přístupu na web zapnutou. Možnosti konfigurace ESET Endpoint Security jsou přístupné z Nastavení > Internetová ochrana > Ochrana přístupu na web.

PAGE_SETTINGS_ANTISPAM


Při přístupu na blokovanou stránku se v internetovém prohlížeči zobrazí níže uvedená zpráva:

WEB_BLOCKED

note

Názorné ukázky

Následující články z Databáze znalostí mohou být dostupné pouze v angličtině:

Jak odblokovat přístup na bezpečnou stránku přímo v ESET Endpoint Security

Jak odblokovat přístup na bezpečnou stránku na klientovi prostřednictvím ESET Security Management Center


Podrobné možnosti konfigurace naleznete v Rozšířeném nastavení (dostupném po stisknutí klávesy F5 v hlavním okně) na záložce Web a mail > Ochrana přístupu na web. Zde nastavte následující možnosti:

Obecné – v této části máte možnosti pro zapnutí nebo vypnutí této funkce.

Webové protokoly –v této části můžete definovat monitorování standardních protokolů používaných internetovými prohlížeči.

Správa URL adres – v této části můžete definovat seznamy adres webových stránek, které chcete blokovat, povolit nebo vyloučit z kontroly obsahu.

Parametry skenovacího jádra ThreatSense – nabízí pokročilé nastavení kontroly, jako jsou cíle kontroly (e-maily, archivy aj.), metody detekce ochrany přístupu na web apod.

CONFIG_WEB_ACCESS