ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Web a mail

Připojení k internetu je standardní funkcí v osobním počítači, ale také hlavním médiem pro přenos škodlivého kódu. Otevřete hlavní okno programu > Nastavení > Web a mail a nakonfigurujte funkce ESET Endpoint Security, které zvyšují internetovou ochranu.

Chcete-li pozastavit nebo vypnout některé moduly ochrany, klikněte na ikonu MODULE_ENABLED.


warning

Vypnutí modulů ochrany snižuje úroveň zabezpečení počítače.

PAGE_SETTINGS_ANTISPAM

Kliknutím na ikonu ozubeného kola GEAR_black na řádku s modulem ochrany přejdete do jeho rozšířených nastavení.

Zabezpečený prohlížeč ochrání vaše citlivá data během prohlížení webu.

Modul Filtrování obsahu webu představuje užitečný nástroj pro administrátory, pomocí kterého mohou definovat sady pravidel za účelem omezení přístupu na webové stránky. Funkce Filtrování obsahu webu zabraňuje přístupu na stránky s nevhodným nebo škodlivým obsahem. Další informace naleznete v kapitole Filtrování obsahu webu.

Ochrana přístupu na web kontroluje komunikaci HTTP/HTTPS na přítomnost škodlivého kódu a phishingu. Ochrana přístupu na web by měla být vypnuta pouze pro účely řešení problémů.

Anti-Phishingová ochrana umožňuje blokovat webové stránky, na kterých se nachází podvodný obsah. Doporučujeme ponechat anti-phishingovou ochranu zapnutou.

Nahlásit podvodnou stránku – odeslat phishingovou/škodlivou stránku společnosti ESET k analýze.


note

Předtím, než odešlete stránku do společnosti ESET, se ujistěte, že splňuje alespoň jedno z níže uvedených kritérií:

Ochrana poštovních klientů zabezpečuje kontrolu poštovní komunikace přijímané prostřednictvím protokolu POP3(S) a IMAP(S). Pomocí zásuvných modulů do/z poštovních klientů zajišťuje ESET Endpoint Security kontrolu veškeré komunikace.

Antispamová ochrana poštovních klientů filtruje nevyžádané e-mailové zprávy.

Pro nastavení Antispamové ochrany poštovních klientů klikněte na ikonu ozubeného kola GEAR a vyberte si z následujících možností:

  • Nastavit – kliknutím si otevřete rozšířené nastavení antispamové ochrany poštovních klientů.
  • Uživatelský seznam adres (pokud je povolen) – otevře dialogové okno, ve kterém můžete přidávat, upravovat nebo odstraňovat adresy a definovat tak antispamová pravidla; pravidla v tomto seznamu se použijí na aktuálního uživatele
  • Globální seznam adres (pokud je povolen) - otevře dialogové okno, ve kterém můžete přidávat, upravovat nebo odstraňovat adresy a definovat tak antispamová pravidla; pravidla v tomto seznamu se použijí pro všechny uživatele