ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Zabezpečený prohlížeč

Zabezpečený prohlížeč představuje další vrstvu ochrany, která má chránit vaše finanční údaje během online transakcí.


important

Pro zajištění správného fungování Zabezpečeného prohlížeče musí být zapnutý Reputační systém ESET LiveGrid® (ve výchozím nastavení zapnutý).

Chcete-li konfigurovat chování Zabezpečeného prohlížeče, otevřete Rozšířená nastavení > Ochrany > Zabezpečený prohlížeč.

Můžete použít následující nastavení Zabezpečeného prohlížeče:

  • Zabezpečení všech prohlížečů – ve výchozím stavu zapnuto; všechny podporované prohlížeče se budou spouštět v zabezpečeném režimu. Díky tomu můžete prohlížet webové stránky, používat internetové bankovnictví a provádět online transakce v jednom zabezpečeném okně prohlížeče bez vynuceného přesměrování konkrétních stránek.

icon_section Obecné

Ochrana prohlížeče

Zabezpečit všechny prohlížeče – ve výchozím stavu zapnuto; pakliže je tato možnost zapnutá, budou se všechny podporované webové prohlížeče spouštět v zabezpečeném režimu. Díky tomu můžete prohlížet webové stránky, používat internetové bankovnictví a provádět online transakce v jednom zabezpečeném prohlížeči bez vynuceného přesměrování konkrétních stránek.

Režim instalace rozšíření – z rozbalovacího menu vyberte typ rozšíření, jehož instalaci chcete povolit v prohlížečích zabezpečených produktem ESET. Změna nastavení režimu instalace rozšíření nemá vliv na již nainstalovaná rozšíření prohlížeče:

  • Základní rozšíření – povolena budou pouze ta nejdůležitější rozšíření vyvinutá konkrétním výrobcem prohlížeče.
  • Všechna rozšíření – dojde k povolení veškerých rozšíření podporovaných konkrétním prohlížečem.

Zabezpečený prohlížeč

Rozšířená ochrana paměti – po aktivování této možnosti bude paměť zabezpečeného prohlížeče chráněna před inspekcí jinými procesy.

Ochrana klávesnice – po aktivování této možnosti budou veškeré informace zadané na klávesnici do zabezpečeného prohlížeče skryty před dalšími aplikacemi. Zlepšujeme tak ochranu před keyloggery.

Zelený rámeček prohlížeče – po vypnutí této možnosti se oznámení v prohlížeči a zelený rámeček okolo okna prohlížeče zobrazí pouze při spouštění prohlížeče a poté zmizí.

Nastavit interaktivní upozornění zabezpečeného prohlížeče – umožňuje zobrazit dialogové okno Interaktivních upozornění.


note

V některých případech se konkrétní interaktivní upozornění zobrazí pouze v případě výskytu chyby při spouštění Zabezpečeného prohlížeče. Další informace naleznete v kapitole Interaktivní upozornění.