ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Anti-Phishingová ochrana

Termín phishing definuje kriminální činnost, která využívá sociální inženýrství (manipulace uživatelů za účelem získání citlivých dat). Cílem útočníků využívajících phishing je získání citlivých dat, jako jsou čísla bankovních účtů, PIN kódy a další. Více informací naleznete v glosáři. ESET Endpoint Security obsahuje anti-phishingovou ochranu, která blokuje internetové stránky s tímto obsahem.

Anti-Phishingová ochrana je ve výchozím nastavení zapnutá. Toto nastavení lze provádět v části Rozšířená nastavení > Ochrany > Ochrana přístupu na web.

Podrobnější informace o fungování Anti-Phishingové ochrany ESET Endpoint Security naleznete v ESET Databázi znalostí.

Přístup na stránky s phishingovým obsahem

Při přístupu na stránku se škodlivým obsahem se v internetovém prohlížeči zobrazí níže uvedené upozornění. Pokud přesto chcete stránku otevřít, klikněte na tlačítko Ignorovat hrozbu (nedoporučujeme).

WEB_PHISHING


note

V případě, že budete pokračovat na potenciální phishingovou stránku, na několik hodin se pro ni vytvoří výjimka. Následně bude přístup opět blokován. V části Rozšířená nastavení > Ochrany > Ochrana přístupu na web > Správa URL adres > Seznam adres > Upravit přidejte do seznamu webové stránky, které chcete upravit.

Nahlásit podvodnou stránku

Odkaz Nahlásit nesprávně zablokovanou stránku umožňuje nahlásit webovou stránku, která je nesprávně detekována jako hrozba.

Odkaz na webovou stránku můžete případně odeslat prostřednictvím e-mailové zprávy. E-mail odešlete na adresu samples@eset.com. Nezapomeňte vyplnit předmět e-mailu a přiložte maximální možné množství informací o dané stránce (jak jste se k ní dostali, od koho jste odkaz na ní obdrželi apod.).