ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Instalace ESET PROTECT Serveru pomocí all-in-one balíčku

ESET PROTECT All-in-one balíček je dostupný pouze pro operační systém Windows. Prostřednictvím instalačního průvodce si můžete pohodlně vybrat komponenty infrastruktury, které chcete nainstalovat. Pro instalaci ESET PROTECT Serveru postupujte podle následujících kroků:

1.Spusťte instalační balíček. Na úvodní stránce si vyberte vámi požadovaný Jazyk. Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.

welcome

2.Vyberte možnost Instalovat a klikněte na tlačítko Další.

package_installation_select

3.Pokud souhlasíte se zasíláním informací o pádech a anonymních telemetrických dat do společnosti ESET (verze a typ operačního systému, verze produktu ESET a další informace související s produktem), zaškrtněte možnost Zapojit se do programu vylepšování produktu. Odsouhlaste licenční ujednání a pokračujte kliknutím na tlačítko Další.

4.V dalším roku vyberte komponenty, které chcete nainstalovat, a klikněte na tlačítko Další.

arrow_down_business Microsoft SQL Server Express

arrow_down_business Přidat vlastní HTTPS certifikát pro Web Console

arrow_down_business ESET Bridge Proxy

package_installation_components

5.Po vybrání možnosti Přidat vlastní HTTPS certifikát pro Web Console klikněte na tlačítko Procházet. Vyberte planý certifikát (.pfx nebo p12 soubor) a zadejte k němu heslo (je-li použito). Daný certifikát se nainstaluje do webového serveru Apache Tomcat a bude jej používat Web Console. Pokračujte kliknutím na tlačítko Další.

package_installation_import_https_certificate

6.V případě, že kontrola před instalací nalezne chyby, před pokračováním je odstraňte. Ujistěte, že splňujete všechny požadavky pro instalaci.

arrow_down_business .NET v4 není nainstalován

arrow_down_business Java nebyla nalezena / Nebyla detekována 64-bitová Java

arrow_down_business Instalační program není v platném stavu / Microsoft SQL Server Express

arrow_down_business Na systémovém disku je 32 MB volného místa.

arrow_down_business Na tomto počítači je nainstalován ESET Remote Administrator 5.x nebo starší

7.Po ověření požadavků se spustí samotná instalace. V závislosti na systému a konfiguraci sítě může instalace trval déle než hodinu.


note

Pokud probíhá instalace, ESET PROTECT On-Prem all-in-one instalační balíček není možné ovládat.

package_installation_progress

8.Pokud jste ponechali výchozí parametry instalace a nainstalovali Microsoft SQL Server Express, provede se automatické připojení k databázovému serveru. Chcete-li využít existující databázový server, v dalším kroku zadejte údaje pro připojení:

arrow_down_business Konfigurace připojení k SQL/MySQL serveru

9.V dalším kroku budete vyzváni k zadání hesla pro výchozí účet Administrator pro přístup do Web Console. Toto heslo si zapamatujte. Bude sloužit pro přihlášení do ESET PROTECT Web Console. Klikněte na tlačítko Další.

package_installation_webconsole

10. V případě zájmu můžete definovat údaje, které se zobrazí v detailech certifikátu ESET Management Agenta a ESET PROTECT Serveru. Pokud si nastavíte heslo k certifikační autoritě, zapamatujte si jej! Klikněte na tlačítko Další.

package_installation_certificate

11. Zadejte platný licenční klíč, který jste obdrželi e-mailem po nákupu bezpečnostního řešení ESET a klikněte na tlačítko Další. Případně vyberte možnost Aktivovat později a seznamte se s dalšími možnostmi Aktivace.

package_installation_activation

12. Následně se zobrazí průběh instalace.

package_installation_progress_2

13. Pokud jste k instalaci vybrali Rogue Detection Sensor, spustí se také průvodce instalací WinPcap ovladače. V jeho průběhu vyberte možnost Automatically start the WinPcap driver at boot time.

14. Po dokončení instalace se zobrazí informace "Komponenty ESET PROTECT byly úspěšně nainstalovány" společně s URL, na které je dostupná ESET PROTECT Web Console. Pro otevření webové konzole na zobrazený odkaz. Průvodce ukončete kliknutím na tlačítko Dokončit.

package_installation_successful

Pokud instalace selže:

Podívejte se do instalačního protokolu. Naleznete jej ve stejné složce, ze které jste spustili all-in-one instalační balíček. Například:
C:\Users\Administrator\Downloads\x64\logs\

Informace vedoucí k odstranění problému a dokončení instalace k hledejte v kapitole řešení problémů.