ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET LiveGuard Advanced Aracını etkinleştirin

ESET Çözümleri bölümünü seçin; ESET LiveGuard Advanced aracında Satın alın'ı tıklayın. Bu bağlantı sizi ESET PROTECT koruma katmanını yükseltme işlemine yönlendirecektir. Yükseltme işlemini tamamladıktan sonra, ESET LiveGuard Advanced işlevini yönetilen ağınızda dağıtabilir ve etkinleştirebilirsiniz.


note

Deneme lisansı

Halihazırda etkin bir deneme lisansınız varsa ve tam ürün lisansı satın aldıysanız cihazları tam lisansa taşımak için yeni bir seçenek görüntülenir.

Etki̇nleşti̇r'i seçerseniz yeni bir pencere görüntülenir. Burada, Optimum koruma (önerilen) veya Temel koruma'yı seçebilirsiniz. Dağıtım için Hedefler'i seçin. Bunu varsayılan Tüm cihazlar seçimine bırakabilirsiniz veya hedeflenen cihazları ve statik ya da dinamik grupları manuel olarak seçebilirsiniz. Varsayılan Tüm cihazlar seçimini devam ettirdiğinizde Yeni cihazlarda her zaman etkinleştir onay kutusunu işaretleyebilirsiniz. Bu sayede gelecekte ESET PROTECT tarafından yönetilecek olan tüm yeni cihazlarda ESET LiveGuard Advanced aracının otomatik dağıtımını etkinleştirirsiniz. Ardından Etki̇nleşti̇r'i seçerek kararınızı onaylayın.

cloud_liveguard_advanced_deployment


note

Temel koruma: Dağıtım, ESET LiveGuard - Etkinleştir adlı yerleşik bir ilkeyle çalışır.

Optimum koruma: Dağıtım, ESET LiveGuard - Optimum koruma - Etki̇nleşti̇r adlı yerleşik bir ilkeyle çalışır.

ESET PROTECT , seçilen tüm yönetilen cihazlarda ESET LiveGuard Advanced için Etkinleştirme Görevini yürütür.

Sağ tarafta dağıtım ayrıntılarını gösteren küçük bir bildirim görüntülenir.

cloud_eset_solutions_smallbox

icon_eset ESET Çözümleri'nde ilerlemeyi inceleyebilirsiniz.

ESET LiveGuard Advanced aracını etkinleştirdikten sonra:

ESET LiveGuard kontrol paneli, yönetilen ağınızdaki gelişmiş ESET LiveGuard Advanced raporlamasını görüntüler.

ESET LiveGuard Advanced aracına sahip her cihazda ESET LiveGrid® Bilinirlik Sistemi ve ESET LiveGrid® Geri Bildirim Sistem etkinleştirilmiş olacaktır. Lütfen cihaz ilkelerinizi kontrol edin.

cloud_dashboard_dtd_empty

ESET LiveGuard Advanced Ürününü Kaldır

ESET LiveGuard Advanced kutucuğunun sağ üst tarafındaki gear_icon dişli simgesini tıklayın ve ESET LiveGuard Advanced aracını yönetilen cihazlardan kaldırmak için delete_defaultESET LiveGuard Advanced aracını devre dışı bırak'ı seçin. ESET PROTECT, ESET LiveGuard Advanced aracını devre dışı bırakır ve ilgili ilke seçeneğini seçili tüm cihazlardan kaldırır.

Otomatik dağıtımı devre dışı bırak

Yeni cihazlarda otomatik dağıtımı devre dışı bırakmak için ESET LiveGuard Advanced kutucuğunun sağ üst bölümündeki gear_icon dişli simgesini tıklayın ve icon_disable Otomatik etkinleştirmeyi devre dışı bırak'ı seçin.