ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET Full Disk Encryption Aracını etkinleştirin

ESET Çözümleri bölümünü seçin; ESET Full Disk Encryption aracında Satın alın'ı tıklayın. Bu bağlantı sizi ESET PROTECT koruma katmanını yükseltme işlemine yönlendirecektir. Yükseltme işlemini tamamladıktan sonra, ESET Full Disk Encryption ürününü yönetilen ağınızda etkinleştir ve çalıştırabilirsiniz.

Etki̇nleşti̇r seçeneğini belirlediğinizde yeni bir pencere görüntülenir:

1.Hedefler - Varsayılan ayarda kalın (Tüm cihazlar) veya hedefleri (cihazlar, statik ya da dinamik gruplar) seçin.

2.Dil - Seçilen tüm cihazlara dağıtılacak olan ESET Full Disk Encryption ürünün dilini seçin.

3.Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi'ni ve Gizlilik Politikası'nı kabul ediyorum seçeneğinin onay kutusunu işaretleyin. ESET ürünlerine ilişkin Son Kullanıcı Lisans Sözleşmesi, Kullanım Şartları ve Gizlilik Politikası'na bakın.

4.Etki̇nleşti̇r'i tıklayın. ESET PROTECT, seçilen tüm yönetilen cihazlardaki ESET Full Disk Encryption için Etkinleştirme Görevi ve Yazılım Yükleme Görevi'ni yürütür.


note

Dağıtım işlemi Tüm diskleri şifrele - Varsa TPM kullanılır - OPAL kullanılmaz yerleşik ilkesiyle birlikte çalıştırılır.

Sağ tarafta dağıtım ayrıntılarını gösteren küçük bir bildirim görüntülenir.


important

Yönetilen cihaz kullanıcısı ESET Full Disk Encryption aracının başarılı bir şekilde dağıtılması için ileriki adımları uygulamalıdır. ESET Full Disk Encryption dokümantasyonunda açıklanan adımları uygulayın.

cloud_eset_solutions_smallbox_efde

icon_eset ESET Çözümleri'nde ilerlemeyi inceleyebilirsiniz.

ESET Full Disk Encryption Ürününü Kaldır

ESET Full Disk Encryption kutucuğunun sağ üst tarafındaki gear_icon dişli simgesini tıklayın ve ESET Full Disk Encryption aracını yönetilen cihazlardan kaldırmak için delete_defaultESET Full Disk Encryption aracını devre dışı bırak'ı seçin. ESET PROTECT, ESET Full Disk Encryption aracını devre dışı bırakır, şifrelenmiş tüm disklerin şifresini çözer ve ilgili ilke seçeneğini seçili tüm cihazlardan kaldırır.


note

Kaldırma işlemi, Tüm disklerin şifresini çöz yerleşik ilkesiyle çalışır.