ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

ESET Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi'ni etki̇nleşti̇rme

ESET Çözümleri bölümünü seçin; ESET Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi'nde Etki̇nleşti̇r seçeneğini belirleyin, yeni bir pencere görüntülenir:

1.ESET Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi'ni etkinleştir penceresinde:

a.Eksik yamaları seçili bilgisayarlara otomatik olarak uygulamak için Uygulamalar için otomatik yama yönetimi açma/kapatma düğmesinin etkinleştirildiğini doğrulayın.

b.İşletim sistemi güncellemelerini seçili bilgisayarlara otomatik olarak uygulamak için İşletim sistemi otomatik güncellemelerini açma/kapatma düğmesinin etkinleştirildiğini doğrulayın.

c.Hedefler - Varsayılan ayarda kalın (Tüm cihazlar) veya hedefleri (bilgisayarlar, statik ya da dinamik grup) seçin.

d.İsteğe bağlı olarak Her zaman yeni cihazlarda etkinleştir'i de seçebilirsiniz. Bu seçenek, Tüm cihazlar'ı seçtiğinizde görüntülenir.

2.Etki̇nleşti̇r düğmesini tıklayın.

cloud_enable_vapm_eset_solutions

Yan tarafta dağıtım ayrıntılarını gösteren küçük bir bildirim görüntülenir.

cloud_vapm_enabled

icon_eset ESET Çözümleri'nde ilerlemeyi inceleyebilirsiniz.

ESET Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi'ni kaldırma

ESET Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi kutucuğunun sağ üst kısmındaki gear_icon dişli çark simgesini tıklayın ve Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi ürününü yönetilen cihazlardan kaldırmak için delete_default ESET Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi'ni devre dışı bırak'ı seçin. ESET PROTECT, ESET Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi'ni devre dışı bırakır ve ilgili ilke seçeneğini işaretli tüm cihazlardan kaldırır.

Otomatik dağıtımı devre dışı bırak

Yeni cihazlarda otomatik dağıtımı devre dışı bırakmak için ESET Güvenlik Açığı ve Yama Yönetimi kutucuğunun sağ üst bölümündeki gear_icon dişli simgesini tıklayın ve icon_disable Otomatik etkinleştirmeyi devre dışı bırak'ı seçin.