ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Fidye Yazılımı Koruması

ESET kurumsal ürünleri (sürüm 7 ve üzeri) Ransomware Shield'ı içerir. Bu yeni güvenlik özelliği, HIPS'in bir parçasıdır ve bilgisayarları fidye yazılımlardan korur. Bir istemci bilgisayarda fidye yazılımı algılandığında, algılama ayrıntılarını ESET PROTECT Web Konsolu'nda Algılamalar bölümünde görebilirsiniz. Yalnızca fidye yazılımı algılamalarını filtrelemek için Filtre Ekle > Tarayıcı > Fidye yazılımına karşı koruma tarayıcısı'nı tıklayın. Ransomware Shield hakkında daha fazla bilgi için ESET Sözlüğüne bakın.

Fidye Yazılımı Koruması aracını ESET PROTECT Web Konsolu'ndan, ESET kurumsal ürününüz için İlke ayarlarını kullanarak uzaktan yapılandırabilirsiniz.

Fidye Yazılımı Korumasını etkinleştir- ESET kurumsal ürünü fidye yazılımı gibi davranan şüpheli uygulamaların tümünü otomatik olarak engeller.

Denetim Modunu Etkinleştir - Denetim Modunu etkinleştirdiğinizde, Fidye Yazılımı Koruması tarafından belirlenen tespitler ESET PROTECT Web Konsolu'nda raporlanır ancak ESET güvenlik ürünü bunları engellemez. Yönetici bildirilen tespiti engellemeye veya Tarama Dışı Öğe Oluştur'u seçerek tarama dışı bırakmaya karar verebilir. Bu İlke ayarı yalnızca ESET PROTECT Web Konsolu üzerinden kullanılabilir.


important

Varsayılan olarak, Fidye Yazılımı Koruması potansiyel fidye yazılımı davranışına sahip tüm uygulamaları (yasal olanlar da dahil olmak üzere) engeller. Yeni bir yönetilen bilgisayarda kısa bir süreliğine Denetleme Modunu Etkinleştirmenizi öneririz. Bu sayede, davranışlarına göre fidye yazılımı olarak algılanan yasal uygulamaları (hatalı pozitifleri) tarama dışı bırakabilirsiniz. Denetleme Modunu sürekli olarak kullanmanızı önermeyiz, çünkü yönetilen bilgisayarlardaki fidye yazılımları Denetleme Modu etkinken otomatik olarak engellenmez.