ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Izolovat počítač od sítě

Prostřednictvím této úlohy izolujete od sítě vybraná zařízení a všechna připojení, kromě těch, která jsou potřebná pro správnou funkci produktů ESET, budou zablokována. Povoleno bude:

získání IP adresy

komunikace ekrn.exe, ESET Management Agenta a ESET Inspect Connector

přihlášení do domény


note

Izolace od sítě je dostupná pro:

Windows – ESET Endpoint Antivirus/Security a řešení pro zabezpečení serverů.

macOS – ESET Endpoint Security pro macOS verze 8 a novější.


warning

Izolováním počítače od sítě dojde ovlivnění normálního fungování počítače, proto byste měli tuto možnost používat pouze za mimořádných okolností. Izolaci můžete ukončit prostřednictvím odpovídající klientské úlohy.

Novou klientskou úlohu můžete vytvořit jedním z následujících způsobů:

V hlavním menu přejděte na záložku Úlohy, klikněte na tlačítko Nová a vyberte možnost add_new_default Klientská úloha.

V hlavním menu přejděte na záložku Úlohy, vyberte si požadovaný typ úlohy a klikněte na tlačítko Nová a vyberte možnost add_new_default Klientská úloha.

V hlavním menu na záložce Počítače klikněte na požadované zařízení a v kontextovém menu vyberte možnost icon_tasks Úlohy > add_new_default Nová úloha.

Obecné

V této části zadejte obecné informace o vytvářené úloze, jako je název a volitelně popis. Pro přiřazení štítku klikněte na možnost Vybrat štítky.
V rozbalovacím menu Úloha si vyberte typ úlohy, kterou chcete vytvořit a konfigurovat. Pokud jste typ úlohy definovali před kliknutím na tlačítko Nová, její typ již bude předvybrán. Na základě typu úlohy se mění možnosti její konfigurace a chování (viz seznam klientských úloh).


note

Pro tuto úlohu není dostupné žádné nastavení.

Souhrn

Zkontrolujte, zda parametry klientské úlohy vyhovují vašim potřebám a klikněte na tlačítko Dokončit. Klientská úloha se vytvoří a zobrazí se malé dialogové okno:

Po kliknutí na tlačítko Vytvořit podmínku spuštění (doporučujeme) můžete rovnou definovat cíl (počítač nebo skupinu), nad kterým chcete klientskou úlohu spustit.

Pokud okno zavřete, můžete podmínku spuštění vytvořit později. Pro pozdější vytvoření podmínky spuštění klikněte na instanci dané úlohy a z kontextového menu vyberte možnost restart_default Spustit na.

client_task_finish

U každé úlohy je v sekci Úlohy její průběh, ikona stavu a zobrazit si můžete její detaily.