ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Vytvoření politiky pro ochranu odinstalace ESET Management Agenta

Níže uvádíme příklad, jak vytvořit novou politiku pro ESET Management Agenta, prostřednictvím které nastavíte heslo pro zabránění jeho neoprávněné odinstalace. Po aktivování této možnosti bude při pokusu o odinstalování nebo provedení opravné instalace ESET Management Agenta vyžadováno heslo. Další informace naleznete v kapitole ochrana agenta.

Obecné

Zadejte název nové politiky. Pole Popis je nepovinné.

Nastavení

V rozbalovacím menu vyberte ESET Management Agent > rozbalte položku Nastavení > klikněte na Nastavit vedle položky Nastavení chráněné heslem a zadejte heslo. Toto heslo bude vyžadováno při pokusu o odinstalování nebo opravení produktu ESET Management.


important

Uložte si heslo na bezpečné místo. Pokud je Agent ESET Management chráněný heslem, pro odinstalaci, opravu nebo aktualizaci (se změnami) je nutné zadat heslo.

Přiřadit

Zadejte cíle (jednotlivá zařízení nebo celé skupiny), kterým chcete danou politiku přiřadit.

cloud_pol_assign

Po kliknutí na tlačítko Přiřadit se zobrazí dialogové okno se všemi statickými i dynamickými skupinami. Vyberte požadovaný cíl (zařízení nebo skupina) a klikněte na tlačítko OK.


important

Pro zajištění, že se objekt aplikuje na všechna zařízení ve skupině, místo výběru jednotlivých stanic vyberte jako cíl celou skupinu. Zabráníte tím zároveň zpomalení Web Console.

Pokud vyberte velké množství počítačů, Web Console zobrazí varování.

select_targets

Souhrn

Zkontrolujte, zda nastavení odpovídá vašim představám a pro vytvoření politiky klikněte na tlačítko Dokončit. Politika se na cíl aplikuje při jeho příštím připojení k ESET PROTECT.


note

Pro okamžité aplikování politiky můžete na cílový počítač odeslat žádost o probuzení (Wake-up Call).