ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

MDM Kurulumu ve Ayarları

ESET PROTECT Mobile Device Management/Connector (MDM/MDC) bileşeni (yalnızca şirket içi) için Kullanım Ömrü Sonu planlandı. Daha fazla bilgi. Cloud Mobil Cihaz Yönetimi'ne taşımanızı öneririz.

ESET PROTECT Çözümündeki Mobile Device Management bileşeninden yararlanmak için mobil aygıtları kaydetmek ve yönetmek üzere MDM yüklemesinin ardından aşağıdaki adımları izleyin.

1.Mobile Device Connector'ı (MDC) Tümü bir arada yükleyiciyi kullanarak yükleyin veya Windows ya da Linux için bileşen yüklemesi gerçekleştirin. Ayrıca MDM'yi Virtual Appliance olarak da dağıtabilirsiniz. Yüklemeden önce ön koşulları karşıladığınızdan emin olun.


note

MDC'yi Tümü bir arada yükleyici kullanarak yüklüyorsanız ESET PROTECT CA tarafından imzalanan HTTPS sertifikası yükleme işlemi sırasında otomatik olarak oluşturulur. Sertifika parola korumalıdır (rastgele oluşturulan bir parolayla) ve sertifika Daha Fazla > Eş Sertifikalar bölümünde görünmez.

ESET PROTECT Aracını Tümü bir arada yükleyici ile yüklemek ve 3. taraf HTTPS sertifikası kullanmak için, önce ESET PROTECT ürününü yükleyin, ardından İlke kullanarak HTTPS sertifikanızı değiştirin (ESET Mobile Device Connector İlkesi > Genel > Sertifikayı değiştir > Özel sertifika bölümünde).

MDC bileşenini kendiliğinden yüklüyorsanız, şunları kullanabilirsiniz:

a) ESET PROTECT CA tarafından imzalanan sertifika (Temel > Ürün: Mobile Device Connector; Ana Bilgisayar: Ana Bilgisayar Adı/MDC'nin IP Adresi; İmzala > İmzalama Yöntemi: Sertifika Yetkilisi; Sertifika Yetkilisi: ESET PROTECT Sertifika Yetkilisi)
b) Apple tarafından güvenilir olan bir Sertifika Yetkilisi tarafından imzalanan 3. taraf HTTPS sertifika zinciri (Apple tarafından güvenilir olan Sertifika Yetkilileri listesi).

2.ESET PROTECT MDC'yi bir Ürün Etkinleştirme İstemci Görevi kullanarak etkinleştirin. Bu adım, herhangi bir ESET güvenlik ürününü istemci bilgisayarda etkinleştirme ile aynıdır (lisans birimi kullanılmaz).

3.Kullanıcı Senkronizasyonu Sunucu Görevi çalıştırın (Önerilir). Bu, Bilgisayar Kullanıcıları için kullanıcıları Active Directory veya LDAP ile otomatik olarak senkronize etmenize olanak sağlar.


note

Yalnızca Android tabanlı aygıtları yönetmeyi planlıyorsanız (iOS aygıtları yönetilmeyecekse), 7. adıma geçebilirsiniz.

4.APN/ABM sertifikası oluşturun. Bu sertifika, ESET PROTECT MDM tarafından iOS aygıt Kaydı için kullanılır. Kayıt profilinize eklenecek olan sertifikalar aynı zamanda ABM profilinize de eklenmelidir.

5.APNS'yi etkinleştirmek üzere yeni bir ESET Mobile Device Connector için ilke oluşturun.


note

Apple Business Manager (ABM) kullanarak iOS Cihaz kaydı yapmak için bu talimatları uygulayın.

6.Bir Aygıt Kaydı görevi kullanarak mobil aygıtları kaydedin. Android ve/veya iOS için aygıtları kaydetmek üzere görevi yapılandırın. Ayrıca bu işlem, Bilgisayarlar veya Grup sekmesinden, bir Statik Grup seçildikten sonra Yeni ekle > Mobil aygıtlar'ı tıklayarak da yapılabilir (Yeni ekle seçeneği Dinamik Gruplarda kullanılamaz).

7.Aygıt Kaydı esnasında lisans sağlamadıysanız, Mobil aygıtları bir Ürün Etkinleştirme İstemci Görevi kullanarak etkinleştirin - ESET Endpoint Security lisansı kullanın. Her Mobil aygıt için bir lisans birimi kullanılır.


important

Ürün Etkinleştirme görevi, çevrimdışı lisans kullanarak bir mobil ürün olan Android için ESET Endpoint'i etkinleştirebilir.

Etkinleştirme görevi, sürüm 4 ve 5 ESET ürünlerini çevrimdışı lisansla etkinleştiremez. Ürünü manuel olarak etkinleştirmeniz veya desteklenen bir ürün sürümünü kullanmanız gerekir (en son sürümü kullanmanızı öneririz).

8.Özel öznitelikleri yapılandırmak için Kullanıcıları düzenle'yi tıklatabilir ve Aygıt Kaydı sırasında kullanıcı atamamışsanız Mobil aygıtları atayabilirsiniz.

9.Artık ilkeleri uygulamaya ve mobil aygıtları yönetmeye başlayabilirsiniz. Örneğin, iOS MDM için bir İlke oluştur- Exchange ActiveSync Hesabı görevi, iOS aygıtlarda Posta hesabınızı, Kişiler'i ve Takvim'i otomatik olarak yapılandırır. Ayrıca bir iOS aygıtında kısıtlamalar uygulayabilir ve/veya bir Wi-Fi bağlantısı ekleyebilirsiniz.

Sorun giderme

Bozulmuş veya silinmiş bir mobil aygıtta Yeniden kaydet seçeneğini kullanabilirsiniz. Yeniden kayıt bağlantısı e-posta ile gönderilir.

Yönetmeyi Durdur (ESET Management Agent yüklemesini kaldır) görevi, bir mobil aygıtın MDM kaydını iptal eder ve aygıtı ESET PROTECT aracından kaldırır.

MDC'yi yükseltmek için ESET PROTECT Bileşen Yükseltme görevini kullanın.

Ayrıca MDM sorun giderme bölümüne de bakabilirsiniz