ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Sorun giderme - Agent bağlantısı

Bir istemci bilgisayarın ESET PROTECT Server'ınıza bağlanmadığı görülürse, istemci makinesinde yerel olarak ESET Management Agent sorun giderme işlemi yapmanızı öneririz.

Varsayılan olarak, ESET Management Agent 20 dakikada bir ESET PROTECT Server ile senkronize olur. Bu ayarı, ESET Management Agent Bağlantı Aralığı için yeni bir ilke oluşturarak değiştirebilirsiniz.

En son ESET Management Agent günlük dosyasını kontrol edin. Şurada bulabilirsiniz:

Windows

C:\ProgramData\ESET\RemoteAdministrator\Agent\EraAgentApplicationData\Logs

Linux

/var/log/eset/RemoteAdministrator/Agent/
/var/log/eset/RemoteAdministrator/EraAgentInstaller.log

macOS

/Library/Application Support/com.eset.remoteadministrator.agent/Logs/
/Users/%user%/Library/Logs/EraAgentInstaller.log

last-error.html – ESET Management Agent çalışırken kaydedilen en son hatayı görüntüleyen protokol (tablo).

software-install.log – ESET Management Agent tarafından gerçekleştirilen en son uzaktan yükleme görevinin metin protokolü.

trace.log – Kaydedilmiş olan tüm hataları içeren tüm ESET Management Agent etkinliklerinin ayrıntılı raporu.


note

trace.log dosyasında tam ESET Management Agent günlük kaydını etkinleştirmek için, uzantısı olmayan traceAll adlı bir dummy dosyasını trace.log olarak aynı klasörde oluşturun ve bilgisayarı yeniden başlatın (ESET Management Agent hizmetini yeniden başlatmak için).

status.html – ESET Management Agent'ın ESET PROTECT Server ile iletişimlerinin (senkronizasyon) halihazırdaki durumunu gösteren tablo. Ayrıca günlük HTTP Proxy yapılandırmasını, uygulanan ilkelerin listesini (uygulanan tarama dışı bırakma işlemleri de dahil olmak üzere) ve cihazın ait olduğu Dinamik grupların listesini içerir.


note

Agent bağlantısı sorun giderme için status.html dosyasını kullanma ile ilgili Bilgi Bankası makalemizi okumanızı öneririz.

 

ESET Management Agent'ın ESET PROTECT Server'a bağlanmasını engelleyebilecek en genel sorunlar şunlardır:

Dahili ağ, düzgün bir şekilde yapılandırılmadı. ESET PROTECT Server'ın yüklenmiş olduğu bilgisayarın ESET Management Agent'ın yüklenmiş olduğu istemci bilgisayarlarla iletişim kurduğundan emin olun.

ESET PROTECT server 2222 bağlantı noktasında dinleyecek şekilde yapılandırılmadı.

DNS düzgün çalışmıyor veya bağlantı noktaları güvenlik duvarı tarafından engelleniyor - ESET PROTECT tarafından kullanılan bağlantı noktaları listesini kontrol edin veya ESET ürünüm için tam işlevselliği etkinleştirmek üzere hangi adresleri ve bağlantı noktalarını üçüncü taraf güvenlik duvarımda açmalıyım? adlı Bilgi Bankası makalemize bakın.

ESET PROTECT Server Sertifika Yetkilisinin genel anahtarıyla eşleşmeyen yanlış veya kısıtlı özelliklere sahip, hatalı olarak oluşturulan bir sertifika var: Bunu çözmek için yeni bir ESET Management Agent sertifikası oluşturun.