ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

ESET Inspect

ESET Inspect şunlar gibi özellikleri içeren kapsamlı bir Uç Nokta Algılama ve Yanıt sistemidir: olay algılaması, olay yönetimi ve yanıtı, veri toplama, tehlike algılama göstergeleri, anomali algılaması, davranış algılaması, ilke ihlalleri. ESET Inspect, yüklemesi ve işlevleri hakkında daha fazla bilgi için ESET Inspect yardımı'na bakın.


important

ESET Enterprise Inspector ve ESET Dynamic Threat Defense, *** ESET Inspect ve ESET LiveGuard Advanced olarak yeniden adlandırıldı.

ESET PROTECT 9.0 ve önceki sürümlerden yükseltme yaptıysanız ve raporlar, dinamik gruplar, bildirimler veya ESET Dynamic Threat Defense veya ESET Enterprise Inspector için filtreleyen diğer kurallarınız varsa yeniden adlandırmadan kaynaklanan sorunları gidermeniz gerekebilir.

ESET Inspect yapılandırması

ESET Inspect, ESET PROTECT ürününün şunları yapmasını gerektirir:

Doğru izinlere sahip bir ESET Inspect kullanıcısı oluşturun. ESET PROTECT sürümünde ESET Inspect kullanıcıları için önceden tanımlı izin kümeleri vardır. Bir Web Konsolu kullanıcısı ESET Inspect aracına erişim için Okuma veya üzeri bir izne veya ESET Inspect Kullanıcısı için Okuma veya üzeri bir izne sahip olmalıdır.

ESET Inspect Server Yüklemesi sırasında kullanılan sertifikaları oluşturun.

ESET Inspect ürününe bağlı bir cihazda ESET PROTECT aracını etkinleştirin. ESET Inspect aracını etkinleştirmek için bir ESET Inspect lisansına ihtiyacınız vardır.


warning

ESET PROTECT Server'ı yükselttiyseniz gelecekteki ESET PROTECT ürününde gelecekte yapılacak tüm değişikliklerin (örneğin izin güncellemeleri) ESET Inspect Server'a yansıtılmasını sağlamak için ESET Inspect Server'ı yeniden başlatın.

 

ESET Inspect Connector'ı yönetilen bilgisayarlara dağıtma

Bilgisayarlar'ı tıklayın > bir bilgisayarı tıklayın veya birden çok bilgisayar seçin ve Bilgisayar > icon_eset Çözümler > icon_eia ESET Inspect aracını tıklayın ve ESET Inspect Connector'ı yönetilen Windows/Linux/macOS bilgisayarlarına dağıtın.

ESET Inspect ürünündeki ESET PROTECT algılamalarının bildirilmesi

ESET Inspect Connector çalıştıran bir cihazı (doğru yapılandırılmış ve ESET Inspect Server'a bağlanmış olması gerekir) ESET PROTECT ürününe eklerseniz, ESET Inspect bulunan algılamaları ESET PROTECT Algılamalar bölümünde bildirir. Bu tespitleri icon_ei_alert ESET Inspect tespit kategorisini seçerek filtreleyebilirsiniz.

ESET Inspect tarafından bildirilen başka bir tespit türü icon_blocked Engellenen dosyalardır. Bunlar, ESET Inspect içinde engellenen yürütülebilir dosyaları başlatmak için engellenen girişimlerdir (engellenen hash'ler).

ESET Inspect Ürününde ESET PROTECT algılamalarını yönetme

ESET Inspect Web Konsolu'nda tespit ayrıntılarını görmek için tespiti tıklayıp icon_inspect_default İncele (Inspect) seçeneğini belirleyin.


important

ESET PROTECT Web Konsolunda ESET Inspect tespitlerinin yönetimini etki̇nleşti̇rmek için desteklenen web tarayıcıları ve ESET ürünlerini kullandığınızdan emin olun.

ESET Inspect tespitlerinin ESET PROTECT Web Konsolu'na entegrasyonu, ESET Inspect tespitlerini ESET Inspect Web Konsolu'nu açmanıza gerek kalmadan doğrudan ESET PROTECT Web Konsolundan yönetmenize olanak tanır. Örneğin, algılamayı ESET PROTECT Web Konsolu'nda çözümlendi olarak işaretlerseniz bu algılama ESET Inspect Web Konsolu'nda da çözümlendi şeklinde işaretlenir ve bunun tersi de geçerlidir.