ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Raporlar

Raporlar, veri tabanındaki verilere kolay bir şekilde erişip bunları filtrelemenize olanak sağlar. Rapor penceresi iki sekmeden oluşur:

Kategoriler ve Şablonlar - Bu, Raporlar bölümü için varsayılan sekmedir. Rapor kategorilerinin ve şablonların genel görünümünü içerir. Yeni rapor ve kategoriler oluşturabilir veya raporlarla ilişkili diğer işlemleri buradan gerçekleştirebilirsiniz.

Zamanlanmış Raporlar - Bu sekme, zamanlanmış raporların genel görünümünü sunar. Ayrıca burada yeni bir rapor da zamanlayabilirsiniz.

admin_reports

Raporlar, rapor türü tarafından sınıflandırılan şablonlardan üretilir. Bir rapor hemen oluşturulabilir veya daha sonra oluşturulmak üzere zamanlanabilir. Raporu hemen oluşturmak ve görüntülemek için istenen rapor şablonunun yanındaki Şimdi oluştur'u tıklatın. Kategoriler ve Şablonlar listesindeki önceden tanımlı rapor şablonlarını kullanabilirsiniz veya özel ayarlara sahip yeni bir rapor şablonu oluşturabilirsiniz. Rapor şablonu sihirbazını açmak için Yeni Rapor Şablonu'nu tıklatıp yeni rapor için özel ayarları belirtin. Ayrıca yeni bir rapor kategorisi oluşturabilir (Yeni Kategori) veya daha önce dışa aktarılmış olan rapor şablonlarını içe aktarabilirsiniz (Rapor Şablonlarını İçe Aktar).

search_bar Sayfanın üst tarafından bir Arama çubuğu vardır. Kategori ve şablon adlarını arayabilirsiniz (açıklamalar aranamaz).

Gösterilen öğeleri filtrelemek için etiketleri kullanabilirsiniz.

access_group Erişim Grubu filtresi, kullanıcıların bir statik grup seçmesine ve ait oldukları gruba göre görüntülenen nesneleri filtrelemesine olanak tanır.

Rapor şablonlarını kullanma

Rapor şablonu seçip rapor şablonu mozaiğindeki dişli simgesini gear_icon tıklayın. Kullanılabilir seçenekler şunlardır:

play_defaultŞimdi oluştur

Oluşturulan raporda çıktı verilerini inceleyebilirsiniz.

download_default İndir

Raporu oluşturmak ve indirmek için İndir'i tıklayın. .pdf veya .csv seçeneklerinden birini belirleyebilirsiniz. CSV yalnızca tablo verileri için uygundur ve ayırıcı olarak ; noktalı virgül kullanır Bir CSV raporu indirirken metin görmeyi beklediğiniz sütunda sayı görüyorsanız metin değerlerini görmek için PDF raporu indirmenizi öneririz.

schedule_default Zamanla

Rapor zamanla - Zamanlama tetiklemesi, kısıtlama ve rapor teslimatını değiştirebilirsiniz. Zamanlanan raporlar sekmesinde zamanlanan tüm raporları bulabilirsiniz.

edit_default Düzenle

Mevcut bir rapor şablonunu düzenleyin. Yeni rapor şablonu oluşturmak için kullanılan ayarlar ve seçenekler aynen geçerlidir.

audit_log Denetleme günlüğü

Seçili öğe için Denetim Günlüğü'nü görüntüleyin.

duplicate_default Yinele

Seçilen bir rapora dayalı olarak yeni bir rapor oluşturun (yineleme için yeni bir ad gerekir).

delete_default Sil

Seçilen rapor şablonunu tamamen kaldırın.

icon_export Dışa aktar

Rapor şablonu bir .dat dosyasına aktarılır.


important

ESET Enterprise Inspector ve ESET Dynamic Threat Defense, *** ESET Inspect ve ESET LiveGuard Advanced olarak yeniden adlandırıldı.

ESET PROTECT 9.0 ve önceki sürümlerden yükseltme yaptıysanız ve raporlar, dinamik gruplar, bildirimler veya ESET Dynamic Threat Defense veya ESET Enterprise Inspector için filtreleyen diğer kurallarınız varsa yeniden adlandırmadan kaynaklanan sorunları gidermeniz gerekebilir.

Rapor kategorilerini kullanma

Bir rapor şablonu seçip kategorinin sağ köşesindeki gear_icon dişli simgesini tıklatın. Kullanılabilir seçenekler şunlardır:

add_new_default Yeni Kategori

Yeni rapor şablonu kategorisi oluşturmak için Ad girin.

add_new_default Yeni Rapor Şablonu

Yeni bir özel rapor şablonu oluşturun.

delete_default Sil

Seçilen rapor şablonu kategorisini tamamen kaldırın.

edit_default Düzenle

Mevcut bir rapor şablonu kategorisini yeniden adlandırın.

audit_log Denetleme günlüğü

Seçili öğe için Denetim Günlüğü'nü görüntüleyin.

icon_export Dışa aktar

Rapor şablonu kategorisi ve içerdiği tüm şablonlar bir .dat dosyasına aktarılır. Daha sonra Rapor Şablonlarını İçe aktar'ı tıklatarak tüm şablonlarıyla birlikte kategoriyi içe aktarabilirsiniz. Örneğin özel rapor şablonlarınızı başka bir ESET PROTECT Server'a taşımak istediğinizde bu işlem faydalıdır.

move_defaultErişim Grubu > move_defaultTaşı

Nesneyi, hedef gruba yeterli erişim haklarına sahip kullanıcılar tarafından kullanılabilir olduğu başka bir Statik Gruba taşıyın. Erişim grubunu değiştirmek, diğer kullanıcıların erişim sorunlarını çözmede yararlı olur. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar.


important

Rapor Şablonlarını İçe Aktar / icon_export Dışa Aktar özelliği, veriler içeren gerçek bir raporu değil, yalnızca rapor şablonlarını içe ve dışa aktarmak için tasarlanmıştır.

Raporlar İçin İzinler

Raporlar, ESET PROTECT veri tabanında nesnelerden oluşan bir yapıda bulunan statik nesnelerdir. Her yeni rapor şablonu, oluşturan kullanıcının ana grubunda depolanır. Bir rapora erişmek için izinlere ve Raporlar ve Kontrol Paneli işlevine ihtiyacınız vardır. Ayrıca rapor tarafından incelenen nesnelere erişmek için de izinleriniz olmalıdır. Örneğin, Bilgisayar durumlarına genel bakış raporu oluşturursanız yalnızca, Okuma iznine sahip olduğunuz bilgisayarlara ait verileri içeren bir rapor alırsınız.


important

Okuma - Kullanıcı rapor şablonlarını ve kategorilerini listeleyebilir. Ayrıca kullanıcı rapor şablonlarına dayalı raporlar da oluşturabilir. Kendi kontrol panelini okuyabilir.

Kullanma - Kullanıcı kendi kontrol panelini kullanılabilir rapor şablonlarıyla modifiye edebilir.

Yazma - Şablonlar ve kategorilerini oluşturun / modifiye edin / kaldırın.

Varsayılan tüm şablonlar Tümü grubunda yer alır.