ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Yeni cihazları manuel olarak ekleme

Bu özellik, otomatik olarak bulunmayan veya eklenmeyen Bilgisayarları veya Mobil aygıtları manuel olarak eklemenize olanak sağlar. Bilgisayarlar veya Grup sekmesi yeni bilgisayarları veya mobil aygıtları eklemenize olanak sağlar.

1.Yeni bir bilgisayar eklemek için, Bilgisayarlar > Aygıt Ekle'yi tıklatıp Bilgisayarlar'ı seçin (alternatif olarak mevcut Statik grubun yanındaki gear_icon dişli simgesini, ardından Yeni Ekle'yi tıklatın).

2.Bilgisayar Ekle - Çeşitli seçenekler kullanabilirsiniz:

oEklemek istediğiniz bir makinenin IP adresini veya ana bilgisayar adını yazın. ESET PROTECT söz konusu makine için ağda arama yapar. İsteğe bağlı olarak, bilgisayarlar için Açıklama girebilirsiniz.

oDaha fazla aygıt eklemek için +Aygıt Ekle özelliği. Bir bilgisayarı aygıtlar listesinden silmek istiyorsanız, Çöp Kutusu simgesini delete_default veya Tümünü Kaldır'ı tıklatın.

oCSV'yi içe aktar - Eklenecek bilgisayarların listesini içeren bir .csv dosyasını yüklemek için. Daha fazla bilgi için CSV yüklemesini içe aktarma bölümüne bakın.

oKopyala ve yapıştır - Özel sınırlayıcılarla ayrılan bilgisayarların yer aldığı özel liste. Özellik .csv aktarımına benzer şekilde çalışır.

3.Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.

4.Üst grup - Mevcut bir Üst grup seçip Tamam 'ı tıklatın..

5.FQDN çözümlemesini kullan:

oOnay kutusunu işaretleyin. ESET PROTECT Server sağlanan IP adresini veya bilgisayarın ana bilgisayar adını tam etki alanı adına dönüştürür.

oSağlanan bilgisayar adlarını içe aktarmak için onay kutusunun işaretini kaldırın. Bu seçenek, FQDN biçimindeki adlara sahip bilgisayarların toplu içe aktarımını (örneğin, bir .csv dosyasından içe aktarma işlemini) hızlandırır.

6.Eklemekte olduğunuz bir bilgisayar halihazırda ESET PROTECT ürününde bulunuyorsa, yapılacak işlemi seçmek için Çakışma Çözümleme açılır menüsünü tıklatın:

Algılandığında sor: Bir çakışma algılandığında program sizden bir eylem seçmenizi ister (aşağıda seçeneklere bakın).

Yinelenen aygıtları atla: Yinelenen bilgisayarlar eklenmez.

Yinelenen aygıtlar oluştur: Yeni bilgisayarlar farklı adlarla eklenir.

Yinelenen aygıtları gruba taşı... : Çakışan bilgisayarlar Üst Gruba taşınır.

7.Değişiklik yapmayı bitirdiğinizde Ekle seçeneğini tıklatın.

fs_manually_add_new_computers

 


note

Birden çok bilgisayar eklemek daha uzun sürebilir (ters DNS araması gerçekleştirilebilir, yukarıdaki FQDN çözümlemesini kullanma bölümüne bakın).

8.Eklenecek cihazların listesini içeren bir pencere görüntülenir. Tamam veya Agent'ı Dağıt seçeneklerinden birini tıklayın.

9.Agent'ı Dağıt'ı tıklarsanız işletim sistemini ve Agent dağıtım türünü seçin.