ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Bilgisayara ağ yalıtımı uygula

Bilgisayara ağ yalıtımı uygula görevi, seçilen bilgisayarlara ağ yalıtımı uygular. Bunun sonucunda, ESET ürünlerinin düzgün çalışması için gerekli olan haricinde tüm ağ bağlantıları engellenir. İzin verilen bağlantılar aşağıdakileri içerir:

bilgisayar bir IP adresi alır

ekrn.exe, ESET Management Agent, ESET Inspect Connector iletişimi

bir etki alanında oturum açma


warning

Ağ yalıtımı yalnızca ESET güvenlik ürünleri (Endpoint Antivirus/Security ve sunucu güvenlik ürünleri) 7.2 ve üzeri sürümlerle uyumludur.

Ağ yalıtımı bilgisayarların normal işleyişini kesintiye uğratabilir. Bu özelliği yalnızca acil durumlarda kullanmalısınız (ör. yönetilen bir bilgisayarda ciddi bir güvenlik sorunu tespit edildiğinde). Yalıtımı bir istemci göreviyle sonlandırabilirsiniz.

Yeni bir İstemci Görevi oluşturmak için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Görevler > Yeni > add_new_defaultİstemci görevi'ne tıklayın.

Görevler'i tıklayın ve istenen görev türünü seçin, Yeni > add_new_defaultİstemci Görevi'ni tıklayın.

Bilgisayarlar'da hedef cihazı tıklayın, icon_tasks Görevler > add_new_defaultYeni Görev'i seçin.

Temel

Temel bölümünde Ad ve Açıklama(isteğe bağlı) gibi görevle ilgili temel bilgileri girin. Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.
Görev açılır menüsünde oluşturmak ve yapılandırmak istediğiniz görev türünü seçin. Yeni bir görev oluşturmadan önce belirli bir görev türü seçtiyseniz Görev alanı, geçmişteki tercihinize göre önceden doldurulur. Görev (Tüm Görevler listesine bakın), görevin ayarlarını ve davranışını tanımlar.


note

Ayarlar bu görev için kullanılamaz.

Özet

Yapılandırılan ayarların özetini gözden geçirip Bitir'i tıklatın. İstemci Görevi artık oluşturulmuştur ve bir pencere görüntülenir:

İstemci Görevi Hedeflerini (bilgisayarlar veya gruplar) ve Tetiklemeyi belirtmek için Tetikleme Oluştur'u (önerilir) tıklayın.

Kapat'ı tıkladığınızda daha sonra bir Tetikleyici oluşturabilirsiniz: İstemci Görev örneğini tıklayın ve açılır menüden restart_default Şurada çalıştır'ı seçin.

client_task_finish

Görevler'de, oluşturulan her görev için ilerleme göstergesi çubuğunu, durum simgesini ve ayrıntıları görebilirsiniz.