ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

SysInspector Komut Dosyasını Çalıştırma

SysInspector Komut Dosyasını Çalıştırma görevi, istenmeyen nesnelerin sistemden kaldırılması için kullanılır. Bu görevi kullanmadan önce, SysInspector Komut Dosyasının ESET SysInspector'dan dışa aktarılması gerekir. Komut dosyasını dışa aktardıktan sonra kaldırmak istediğiniz nesneleri işaretleyebilir ve değiştirilen verilerle birlikte komut dosyasını çalıştırabilirsiniz. İşaretlenen nesneler silinecektir.

Yeni bir İstemci Görevi oluşturmak için aşağıdaki seçeneklerden birini belirleyin:

Görevler > Yeni > add_new_defaultİstemci görevi'ne tıklayın.

Görevler'i tıklayın ve istenen görev türünü seçin, Yeni > add_new_defaultİstemci Görevi'ni tıklayın.

Bilgisayarlar'da hedef cihazı tıklayın, icon_tasks Görevler > add_new_defaultYeni Görev'i seçin.

Temel

Temel bölümünde Ad ve Açıklama(isteğe bağlı) gibi görevle ilgili temel bilgileri girin. Etiketleri atamak için Etiketleri seç'i tıklayın.
Görev açılır menüsünde oluşturmak ve yapılandırmak istediğiniz görev türünü seçin. Yeni bir görev oluşturmadan önce belirli bir görev türü seçtiyseniz Görev alanı, geçmişteki tercihinize göre önceden doldurulur. Görev (Tüm Görevler listesine bakın), görevin ayarlarını ve davranışını tanımlar.

Ayarlar

SysInspector Komut Dosyası - Hizmet komut dosyasına gitmek için Gözat'ı tıklatın. Bu görevi çalıştırmadan önce hizmet komut dosyasının oluşturulması gerekir.

İşlem - Bir komut dosyasını Konsolu'na Yükleyebilir veya ESET PROTECT Konsolu'ndan İndirebilirsiniz.

Özet

Yapılandırılan ayarların özetini gözden geçirip Bitir'i tıklatın. İstemci Görevi artık oluşturulmuştur ve bir pencere görüntülenir:

İstemci Görevi Hedeflerini (bilgisayarlar veya gruplar) ve Tetiklemeyi belirtmek için Tetikleme Oluştur'u (önerilir) tıklayın.

Kapat'ı tıkladığınızda daha sonra bir Tetikleyici oluşturabilirsiniz: İstemci Görev örneğini tıklayın ve açılır menüden restart_default Şurada çalıştır'ı seçin.

client_task_finish

Görevler'de, oluşturulan her görev için ilerleme göstergesi çubuğunu, durum simgesini ve ayrıntıları görebilirsiniz.


note

Görev tamamlanınca sonuçları bir raporda gözden geçirebilirsiniz.