ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Agent komut dosyası yükleyicisi oluşturma - Windows/Linux/macOS

Bu tür Agent dağıtımı, uzak ve yerel dağıtım seçenekleri sizin için uygun olmadığında kullanılabilir. Agent komut dosyası yükleyicisini e-posta üzerinden gönderebilir ve kullanıcının dağıtmasına olanak tanıyabilirsiniz. Ayrıca Agent komut dosyası yükleyicisiniı çıkarılabilir medyadan da (USB flash sürücü vs.) çalıştırabilirsiniz.


important

İstemci makinenin, Agent yükleme paketini indirebilmesi ve ESET PROTECT ürününe bağlanabilmesi için internet bağlantısı olması gerekir.

Agent komut dosyası yükleyicisini /Windows/macOS/Linux için çeşitli şekillerde oluşturabilirsiniz:

Hızlı Bağlantılar > Agent'ı Dağıt

Yükleyiciler > Yükleyici Oluştur > Windows/macOS/Linux > Önce Agent'ı dağıt (Agent komut dosyası yükleyicisi)

ESET PROTECT Turu

 

1.Anonim telemetri verilerinin (işletim sistemi sürümü ve türü, ESET ürün sürümü ve ürüne özel diğer bilgiler) ve kilitlenme raporunun ESET'e gönderilmesi için Ürün iyileştirme programına katılın onay kutusunu işaretleyin.

2.Üst grup - ESET PROTECT Web Konsolu'nun Agent yüklemesinin ardından bilgisayarı yerleştireceği Üst grubu seçin.

Mevcut bir statik grubu seçebilir veya yükleyici dağıtıldıktan sonra cihazın atanacağı yeni bir grup oluşturabilirsiniz.

Bir Üst grup seçildiğinde, gruba uygulanan tüm ilkeler yükleyiciye eklenir.

Üst Grubu seçmek, yükleyici konumunu etkilemez. Yükleyici sizin tarafınızdan oluşturulduktan sonra geçerli kullanıcının Erişim Grubuna yerleştirilir. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar.

Üst grup; sitelerle birlikte ESET Business Account ürününü veya ESET MSP Administrator ürününü kullanıyorsanız zorunlu, ESET Business Account ürününü siteler olmadan kullanıyorsanız isteğe bağlıdır.

3.Sunucu ana bilgisayar adı (isteğe bağlı) - ESET PROTECT Server ana bilgisayar adını veya IP adresini yazın. Gerekirse Bağlantı Noktası numarasını belirtin (varsayılan olarak 2222 kullanılır).


warning

Sunucu ana bilgisayar adı alanı özel karakterleri (örneğin, aksan işaretli harfleri) desteklemez.

4.Eş sertifika:

ESET PROTECT sertifikası - Agent yüklemesi ve ESET PROTECT Sertifika Yetkilisi için Eş Sertifika otomatik olarak seçilir. Farklı bir sertifika kullanmak için mevcut ESET PROTECT Sertifikası Açıklamasını tıklayarak kullanılabilir sertifikaları içeren açılır menüden seçim yapabilirsiniz.

Özel sertifika - Kimlik doğrulaması için özel bir sertifika kullanıyorsanız Özel sertifika > Seç'i tıklayın, .pfx sertifikasını yükleyin ve ardından Agent'ı yüklerken bunu seçin. Daha fazla bilgi için Sertifikalar bölümüne bakın.

Sertifika Parolası - Gerekirse Sertifika parolasını yazın. Bu işlem, ESET PROTECT Server yüklemesi sırasında parola belirttiyseniz (Sertifika Yetkilisi oluşturduğunuz adımda) veya parolası olan özel bir sertifika kullanıyorsanız yapılır. Aksi halde, Sertifika parolası alanını boş bırakın.


warning

Sertifika parolası şu karakterleri içeremez: " \ Bu karakterler Agent'ın başlatılması sırasında ciddi bir hataya neden olabilir.

5.arrow_down_business Daha fazla ayarı özelleştirin

6.Kaydet ve İndir'i tıklayın.

7.ESET Management Agent'a dağıtmak istediğiniz istemci bilgisayarda indirilen arşiv dosyasını ayıklayın.

8.Agent'ı yüklemek için PROTECTAgentInstaller.bat (Windows) veya PROTECTAgentInstaller.sh komut dosyasını (Linux veya macOS) çalıştırın. Ayrıntılı Agent yükleme talimatlarını uygulayın:

Agent dağıtımı - Windows

Agent Dağıtımı - Linux

Agent dağıtımı - macOS


note

ESET PROTECT yönetilen bilgisayarlarda ESET Management Agent'ların otomatik olarak yükseltilmesini destekler.

 

arrow_down_business Özel bir uzak konumdan dağıtım

 

arrow_down_business Yerel paylaşılan klasörden dağıtım