ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Agent ve ESET güvenlik ürünü yükleyicisi oluştur - Windows -

Agent ve ESET güvenlik ürünü yükleyicisini Windows için birkaç şekilde oluşturabilirsiniz:

Hızlı Bağlantılar > Agent'ı Dağıt > Windows

Yükleyiciler > Yükleyici Oluştur.

ESET PROTECT Turu

Windows > Yükleyiciyi indirin veya ESET Remote Deployment Tool'u kullanın seçeneğini tıklayın.


important

Yükleyici paketi bir .exe dosyasıdır ve yalnızca Microsoft Windows işletim sistemleri için geçerlidir.

 

1.Dağıtım - Yükleyiciyi indir veya ESET Remote Deployment Tool'u kullan'ı seçin.


note

Başka bir yükleyici türü seçtiyseniz ilgili talimatları uygulayın:

Önce Agent'ı dağıtın (Agent komut dosyası yükleyicisi)

Dağıtım için GPO veya SCCM kullanın

2.Bileşenler - Aşağıdaki seçeneklerinden dilediğiniz onay kutularını işaretleyin:

Management Agent - Bileşenler başka öğeler seçmezseniz yükleyici yalnızca ESET Management Agent'ı içerecektir. İstemci bilgisayarda herhangi bir ESET Güvenlik ürününü daha sonra yüklemek istiyorsanız veya istemci bilgisayarda zaten bir ESET güvenlik ürünü yüklenmişse bu seçeneği kullanın.

Güvenlik ürünü - ESET Management Agent ile birlikte ESET Güvenlik ürününü içerir. İstemci bilgisayarda herhangi bir ESET Güvenlik ürünü bulunmuyorsa ve ESET Management Agent içeren ürünü yüklemek istiyorsanız bu seçeneği kullanın.

Tam Disk Şifrelemesi - ESET Full Disk Encryption aracını yükleyiciye dahil edin. Bu seçenek yalnızca etkin bir ESET Full Disk Encryption lisansıyla görünür.

ESET Inspect Connector - ESET Inspect Connector'ı yükleyiciye dahil edin. Bu seçenek yalnızca etkin bir ESET Inspect lisansıyla görünür.


important

Eksik bir ESET ürünü onay kutusu

Üst grubu seçtikten sonra ESET ürünü onay kutusu (Full Disk Encryption veya ESET Inspect Connector) eksikse ya da işaretlenmemişse ürün lisansınız yoktur veya lisansa erişim haklarınız olsa bile ürün lisansı ESET Business Account sitesine ya da Üst Grubunu seçmiş olduğunuz ESET MSP Administrator şirketine atanmamıştır. ESET ürün lisansını siteye (ESET Business Account içinde) veya şirkete (ESET MSP Administrator içinde) atayın. Ardından ESET ürünü onay kutusu kullanılabilir hale gelir ve ESET ürününü yükleyiciye dahil edebilirsiniz.

3.Anonim telemetri verilerinin (işletim sistemi sürümü ve türü, ESET ürün sürümü ve ürüne özel diğer bilgiler) ve kilitlenme raporunun ESET'e gönderilmesi için Ürün iyileştirme programına katılın onay kutusunu işaretleyin.

4.Üst grup - ESET PROTECT Web Konsolu'nun Agent yüklemesinin ardından bilgisayarı yerleştireceği Üst grubu seçin.

Mevcut bir statik grubu seçebilir veya yükleyici dağıtıldıktan sonra cihazın atanacağı yeni bir grup oluşturabilirsiniz.

Bir Üst grup seçildiğinde, gruba uygulanan tüm ilkeler yükleyiciye eklenir.

Üst Grubu seçmek, yükleyici konumunu etkilemez. Yükleyici sizin tarafınızdan oluşturulduktan sonra geçerli kullanıcının Erişim Grubuna yerleştirilir. Erişim Grubu, kullanıcının erişim haklarına dayalı olarak nesnenin Statik Grubunu ve nesneye erişimi ayarlar.

Üst grup; sitelerle birlikte ESET Business Account ürününü veya ESET MSP Administrator ürününü kullanıyorsanız zorunlu, ESET Business Account ürününü siteler olmadan kullanıyorsanız isteğe bağlıdır.

5.Sunucu ana bilgisayar adı (isteğe bağlı) - ESET PROTECT Server ana bilgisayar adını veya IP adresini yazın. Gerekirse Bağlantı Noktası numarasını belirtin (varsayılan olarak 2222 kullanılır).


warning

Sunucu ana bilgisayar adı alanı özel karakterleri (örneğin, aksan işaretli harfleri) desteklemez.

6.Eş sertifika:

ESET PROTECT sertifikası - Agent yüklemesi ve ESET PROTECT Sertifika Yetkilisi için Eş Sertifika otomatik olarak seçilir. Farklı bir sertifika kullanmak için mevcut ESET PROTECT Sertifikası Açıklamasını tıklayarak kullanılabilir sertifikaları içeren açılır menüden seçim yapabilirsiniz.

Özel sertifika - Kimlik doğrulaması için özel bir sertifika kullanıyorsanız Özel sertifika > Seç'i tıklayın, .pfx sertifikasını yükleyin ve ardından Agent'ı yüklerken bunu seçin. Daha fazla bilgi için Sertifikalar bölümüne bakın.

Sertifika Parolası - Gerekirse Sertifika parolasını yazın. Bu işlem, ESET PROTECT Server yüklemesi sırasında parola belirttiyseniz (Sertifika Yetkilisi oluşturduğunuz adımda) veya parolası olan özel bir sertifika kullanıyorsanız yapılır. Aksi halde, Sertifika parolası alanını boş bırakın.


warning

Sertifika parolası şu karakterleri içeremez: " \ Bu karakterler Agent'ın başlatılması sırasında ciddi bir hataya neden olabilir.


important

Yükleyicide yerleşik olduğundan Sertifika parolasını ayıklamanın mümkün olduğunu unutmayın.

 

7. arrow_down_business Daha fazla ayarı özelleştirin

8. Bitir'i veya Ürün Kurulumu'nu tıklayın.

9. arrow_down_business Güvenlik Ürünü

2. adımda Full Disk Encryption veya ESET Inspect Connector'da seçtiyseniz onların ayarlarını da değiştirebilirsiniz.

arrow_down_business Tam Disk Şifrelemesi

arrow_down_business ESET Inspect Connector

10. Bitir'i tıklatın.

11. Oluşturulan Tümü bir arada yükleme paketini indirin. Dağıtmak istediğiniz sürümü seçin:

o32 bit (örneğin, PROTECT_Installer_x86_en_US.exe)

o64 bit (örneğin, PROTECT_Installer_x64_en_US.exe)

oARM64 (örneğin, PROTECT_Installer_arm64.exe) - ESET Management Agent veya ESET güvenlik ürününün x86 veya x64 sürümünü Windows ARM64 üzerine yükleyemezsiniz.


important

Depodan indirilen tüm veriler (ESET deposu veya özel bir depo aynası) ESET tarafından dijital olarak imzalanır ve ESET PROTECT Server, dosya hash'ları ile PGP imzalarını doğrular. ESET PROTECT Server, yerel olarak Tümü bir arada yükleyiciyi üretir. Bu nedenle Tümü bir arada yükleyici dijital olarak imzalanmaz. Bu, yükleyici indirmesi sırasında web tarayıcısı uyarısının yanı sıra işletim sistemi uyarısı da oluşturarak imzalanmamış yükleyicilerin engellendiği sistemlerde yükleme işlemini engelleyebilir.

 

12. Tümü bir arada yükleyici paketi oluşturduktan ve indirdikten sonra ESET Management Agent dağıtımı için iki seçenek vardır:

İstemci bilgisayarda yerel olarak İstemci bilgisayarda tümü bir arada yükleyici paketi dosyasını çalıştırın. ESET Management Agent'ı ve cihazdaki ESET Security ürününü yükler ve cihazı ESET PROTECT ürününe bağlar. ESET PROTECT 8.1 ve üzeri sürümlerde oluşturulmuş ESET Endpoint Antivirus/Security yükleyiciniz, Sanal Masaüstü için Windows 10 Enterprise ve Windows 10 çoklu oturum modunu destekler. Adım adım talimatlar için kurulum sihirbazına bakın. Kurulum sihirbazı penceresini gizlemek için yükleme paketini sessiz modda çalıştırabilirsiniz.

ESET Uzaktan Dağıtım Aracı'nı kullanarak ESET Management Agent'ları birden çok istemci bilgisayara aynı anda dağıtmak için).