ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Durum

Bir cihazı kayıp veya çalınmış olarak bildirmek için cihazı seçin ve Cihazım kayıp seçeneğini tıklatın.

ANTITHEFT_WEB

Aşağıdaki eylemler gerçekleşir:

Cihazınızın durumunun kayıp olarak ayarlandığına dair bir e-posta bildirimi alırsınız.

Kayıp bir bilgisayar veya cihaz çevrimiçi olduğunda, ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium veya ESET Mobile Security bilgileri düzenli aralıklarla kaydeder. Bu veriler Aktivite sekmesinde görüntülenebilir.

Kayıp cihaz, çevrimiçi olduktan sonra birkaç dakika içinde otomatik olarak yeniden başlatılır.

Sahte Windows hesabı varsa cihaz bu hesabı varsayılan hesap olarak kullanır ve otomatik olarak burada oturum açar. Bu, kişilerin diğer kullanıcı hesaplarında oturum açmasını veya kullanıcı verilerine erişmesini engeller.


note

Cihazınız kayıp olarak işaretlendiğinde ESET Anti-Theft tarafından gerçekleştirilen veri toplama aktivitelerini simüle etmek için Sınama çalıştır seçeneğini tıklatın.

Önemli öneriler

Suçluların neden olduğu olası hasarı azaltmak için aşağıdaki eylemleri gerçekleştirmeniz önemle önerilir:

ESET HOME hesabınızın ayrıntılarını yalnızca kendinize saklayın. ESET Anti-Theft web arabiriminde oturum açmak için kullandığınız kullanıcı adı ve parolayı paylaşmayın. Kimlik bilgilerini web tarayıcınızda kaydetmemenizi öneririz.

E-posta hesabınızın parolasını değiştirin - Özellikle Outlook Express veya Mozilla Thunderbird gibi e-posta programları kullanıyorsanız ya da web tarayıcınızda kayıtlı web postası parolalarınız (örneğin, Gmail hesabı parolanız) varsa.

Internet bankacılığı parolanızı değiştirin ve banka hesaplarınızda şüpheli işlemler olup olmadığını kontrol edin.

Tüm sosyal medya varlıklarınızın parolalarını değiştirin - Bu daha çok Facebook veya Twitter gibi sosyal ağlarla ilgilidir.

Bir cihazı Normal durumuna geri döndürmek için Cihazımı kurtardım seçeneğini tıklatın. Bu cihaz yeniden başlatılır ve normal kullanıcı hesabınız yeniden etkinleştirilir.


note

Varsayılan izleme süresi 14 gündür. Sona erme tarihinden 5 gün önce ESET'ten, cihazınızın durumunu incelemenizi isteyen bir e-posta alırsınız.