ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

İletiler

ESET Anti-Theft, İletiler işlevini kullanarak kayıp/çalınan cihazınıza özel iletiler göndermenize olanak sağlar. İletiler işlevi yalnızca cihazınız Kayıp durumunda olduğunda etkinleştirilir.


important

Bu özelliği kullanmayı göz önünde bulundururken dikkatli olmanızı ve yalnızca cihazın izlenmesi için yeterli veri toplandıktan sonra kullanmanızı öneririz. Mevcut konum yoksa ve hırsız iletinizi fark ederse, cihazınızı devre dışı bırakabilir ve cihazınızı izleme olanağını kaybedebilirsiniz

İletiler sekmesinde, bir metin iletisini cihazınızdaki Hayalet Hesap için duvar kağıdı olarak ayarlayabilirsiniz. İletinizi İleti Metni alanına yazın.

Windows işletim sistemine sahip bilgisayarda Mesajlar sekmesinde Yeni mesaj seçeneğini belirleyerek mesajın metniyle birlikte özel bir Arka Plan resmi oluşturabilirsiniz. Etkinlik sekmesinde mesajınızla birlikte arka plan olarak kullanılmak üzere. Bu seçenek yalnızca Windows cihazlarında kullanılabilir.

Göndermeden önce iletinin nasıl göründüğüne bakmak için Önizle ve gönder seçeneğini tıklatın. Cihaza gönder seçeneğini tıkladıktan sonra iletiniz, kayıp cihazınız çevrimiçi olduktan 5 dakika sonra iletilir ve kayıp/çalınan aygıtınızın arka planındaki duvar kağıdında otomatik olarak görünür.

Önerilen ileti şablonları

Bu cihaz, kayıp olarak bildirildi ve izleniyor. Lütfen derhal polisle veya [benim@epostam.com] adresinden cihazın sahibiyle iletişime geçin!

Lütfen cihazımı bana ulaştırın.

Bu cihaz çalındı. Web kamerasından resimleriniz çekildi ve polisle iletişime geçildi. Derhal cihazı sahibine geri verin!

Cihazınıza gönderdiğiniz bir iletiyi nasıl iptal edersiniz?

1.Soldaki İleti geçmişi sekmesini tıklatın.

2.İletinin yeniden gönderilmesini durdurmak için İptal öğesini tıklatın.