ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Dvoufázové ověření

Dvoufázové ověření (2FA) zvyšuje zabezpečení vašeho účtu ESET HOME a dat, ke kterým máte přístup. Pokud si dvoufázové ověření nastavíte, bude třeba během přihlášení k účtu ESET HOME zadávat jedinečný šestimístný bezpečnostní kód, který generuje ověřovací aplikace na vašem telefonu nebo tabletu. Jak si nastavit dvoufázové ověření?


important

Do chytrého telefonu nebo tabletu nainstalujte autentizační aplikaci, například ESET Secure Authentication esa_icon. ESET Secure Authentication je bezplatná autentizační aplikace, která je k dispozici v oficiálních obchodech s aplikacemi pro Android, iOS a Windows Phone. ESET HOME podporuje protokol TOTP (Time-based One-time password) pro dvoufázové ověření. Můžete použít libovolnou kompatibilní mobilní aplikaci, jako je Google Authenticator nebo Authy.

Zapnutí dvoufázového ověření ve webovém portálu ESET HOME


note

Podrobný návod k nastavení dvoufázového ověření v aplikaci ESET HOME naleznete v ESET Databázi znalostí. (Tento článek není k dispozici ve všech jazycích.)

1.Přihlaste se k ESET HOME.

2.Klikněte na e-mailovou adresu v pravém horním rohu.

3.Klikněte na Můj účet.

4.V části Nastavení zabezpečení klikněte na Nastavit vedle položky Dvoufázové ověření.


important

Pokud jste si ještě nevytvořili heslo k účtu ESET HOME, je třeba si ho vytvořit. Klikněte na Pokračovat a postupujte podle pokynů v e-mailu, který vám ESET odešle na vaši e-mailovou adresu.

5.V účtu se vám zobrazí QR kód včetně kódu pro ruční zadání. Otevřete si na svém telefonu nebo tabletu ověřovací aplikaci a naskenujte QR kód, případně kód pod QR zadejte do aplikace ručně.

6.V portálu ESET HOME klikněte na Pokračovat.

7.Zadejte šestimístný kód z ověřovací aplikace a klikněte na Pokračovat.

8.K dispozici máte deset jednorázových kódů pro obnovení. Pomocí kódu pro obnovení se můžete k účtu ESET HOME přihlásit, pokud nemáte přístup k ověřovací aplikaci. Klikněte na Stáhnout kódy a pokračovat, uložte si je na bezpečném místě (například v trezoru) a klikněte na tlačítko Dokončit nastavení.

2fa_setup

9.Nyní je dvoufázové ověření pro váš účet ESET HOME zapnuté. Klikněte na OK.

Úprava dvoufázového ověření ve webovém portálu ESET HOME

1.Přihlaste se k ESET HOME.

2.Klikněte na e-mailovou adresu v pravém horním rohu.

3.Klikněte na Můj účet.

4.V části Nastavení zabezpečení klikněte na Změnit vedle položky Dvoufázového ověření.

5.Zadejte heslo k ESET HOME.

6.Zadejte šestimístný kód z ověřovací aplikace a klikněte na Pokračovat.

7.Proveďte příslušné úpravy dvoufázového ověření:

Vypnutí dvoufázového ověření

8.Klikněte na Vypnutí dvoufázového ověření.

9.Tím dojde k vypnutí a dvoufázové ověření již účet nechrání. Klikněte na OK.

Kódy pro obnovení

8.Vedle položky Metoda obnovení klikněte na Kódy pro obnovení.

9.Pro uložení kódů pro obnovení do souboru ve formátu .txt klikněte na Stáhnout kódy a pokračovat. Pokud jste již většinu kódů použili, klikněte na Získat nové kódy.

Zapomenout přihlášení na zapamatovaných zařízeních

8.Chcete-li zapomenout všechna zapamatovaná přihlášení do webového portálu ESET HOME a aplikace a provést dvoufázové ověření při každém přihlášení, klikněte na stejnojmenné tlačítko a následně na Pokračovat.

9.Všechna zapamatovaná přihlášení ve všech zařízeních jsou zapomenutá. Klikněte na OK.

Způsoby ověření během přihlášení k účtu ESET HOME

Pokud máte pro svůj účet nastaveno dvoufázové ověření, přihlaste se ke svému účtu ESET HOME jedním z uvedených způsobů:

Přihlášení s dvoufázovým ověřením – po přihlášení pomocí hesla k účtu ESET HOME zadejte šestimístný kód z vaší ověřovací aplikace. Pokud zaškrtnete políčko Pamatovat si toto zařízení 30 dní, nebudeme vás u tohoto zařízení po dobu 30 dní vyzývat ke dvoufázovému ověření. Kliknutím na Pokračovat se přihlásíte.

Přihlášení pomocí osmimístného kódu pro obnovení – kódy pro obnovení jste získali během nastavení dvoufázového ověření. Pro úspěšné přihlášení zadejte jeden z uvedených kódů a klikněte na Pokračovat.