ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Stav

Pokud dojde ke ztrátě nebo odcizení zařízení, vyberte jej a klikněte na tlačítko Moje zařízení je ztracené.

ANTITHEFT_WEB

Po označení zařízení jako ztracené dojde k následujícím akcím:

Na e-mail obdržíte informaci o změně stavu zařízení.

Jakmile bude zařízení dostupné online, ESET Internet Security, ESET Smart Security Premium nebo ESET Mobile Security začne v pravidelných intervalech nahrávat informace. Tato data si můžete prohlédnout v sekci Aktivita.

Zařízení označené jako ztracené se automaticky restartuje za několik minut poté, co se připojí k internetu.

Pokud ve Windows existuje Fantom účet, zařízení použije tento účet jako výchozí a automaticky se k němu přihlásí. To zabrání ostatním osobám s neoprávněným přístupem v přihlášení do jiných uživatelských účtů nebo v přístupu k uživatelským datům.


note

Získávání dat můžete simulovat spuštěním rychlého testu funkcí ESET Anti-Theft. Pro spuštění testu klikněte na tlačítko Spustit test.

Důležitá doporučení

Důrazně doporučujeme, abyste podnikli následující kroky ke zmírnění potenciálních škod neoprávněným přístupem:

Podrobnosti ke svému ESET HOME účtu uchovávejte v bezpečí a nesdělujte je nikomu dalšímu – jde především o uživatelské jméno a heslo k webovému rozhraní ESET Anti-Theft. Doporučujeme vám proto nevyužívat automatické přihlašování a ukládání údajů v prohlížeči.

Další doporučení jsou pro případ proběhlé ztráty zařízení. Změňte si hesla ke svým e-mailovým účtům – důležité hlavně v případě, kdy používáte programy jako je Outlook Express, Mozilla Thunderbird, nebo pokud máte v internetovém prohlížeči uložená hesla (např. pro Gmail).

Změňte si heslo do internetového bankovnictví a pravidelně kontrolujte svůj bankovní účet, zda nedochází k podezřelým transakcím.

Změňte hesla ke všem účtům na sociálních sítích – jde především o populární sociální sítě jako Facebook nebo Twitter.

Návrat do normálního stavu provedete kliknutím na tlačítko Zařízení bylo nalezeno. Zařízení se restartuje a bude obnoven normální uživatelský účet.


note

Standardně je doba sledování nastavena na 14 dnů. Pět dní před koncem sledovacího období budete e-mailem od společnosti ESET upozorněni na možnost prodloužení sledování zařízení.