ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Vyberte kategorii
Změnit kapitolu

Zprávy

ESET Anti-Theft umožňuje odeslat text vlastní zprávy na ztracené nebo odcizené zařízení. Funkce Zprávy je dostupná pouze ve stavu, kdy je zařízení označeno jako Ztracené.


important

Tuto funkci doporučujeme používat s rozvahou a pouze, pokud máte dostatek informací pro sledování zařízení. Pokud není dostupná informace o pozici a zloděj zprávu postřehne, zařízení může vypnout a znemožní vám jeho výslednou lokalizaci.

Na záložce Zprávy můžete nastavit text jako pozadí Plochy pro Fantom účet ztraceného zařízení. Zprávu, kterou chcete zobrazit, zadejte do pole Text zprávy.

Obrázek pozadí se zprávou nastavíte na počítačích s Windows pomocí možnosti Nová zpráva v sekci Zprávy. Tato možnost je k dispozici pouze na zařízeních s Windows. Více informací si prostudujte v kapitole Aktivita.

Pro kontrolu, jak bude po odeslání zpráva vypadat, klikněte na Náhled a odeslat. Kliknutím na Odeslat do zařízení se zpráva automaticky odešle do 5 minut od doby, kdy bude zařízení online. Na obrazovce odcizeného/ztraceného zařízení se zobrazí tapeta/obrazovka s textem zprávy.

Doporučené šablony zprávy

Toto zařízení bylo nahlášeno jako ztracené a je právě monitorováno. Prosím, okamžitě kontaktujte policii nebo majitele zařízení na [moje@adresa.cz]!

Prosím, vraťte mi mé zařízení.

Toto zařízení bylo odcizeno. Právě jsme pomocí webkamery pořídili váš portrét a kontaktovali policii. Vraťte okamžitě zařízení majiteli!

Jak zrušit odeslání zprávy do zařízení

1.Klikněte vlevo na záložku Historie zpráv.

2.Odeslání zprávy zrušíte kliknutím na Zrušit.