ESET interneto žinynas

Paieška Lietuviškai
Pasirinkite temą

Galimas nepageidaujamas taikomąsias programas

„Grayware“ arba potencialiai nepageidaujama programa (PUA) yra plati programinės įrangos kategorija, kurios tikslas nėra vienareikšmiškai kenkėjiškas, kaip kitų tipų kenkėjiškos programinės įrangos, pvz., virusų ar Trojos arklių. Visgi ji gali įdiegti nepageidaujamą papildomą programinę įrangą, pakeisti skaitmeninio įrenginio veikimo būdą ar atlikti veiksmus, kurių naudotojas nepatvirtino arba nesitiki.

Kategorijos, kurios gali būti laikomos galimai nepageidaujama programine įranga, apima reklamos rodymo programinę įrangą, atsisiuntimo pakuotuvus, įvairias naršyklės įrankių juostas, klaidinančios elgsenos programinę įrangą, su kuo nors kartu gautą programinę įrangą, sekimo programinę įrangą, tarpinio serverio programinę įrangą (interneto bendrinimo programas), kriptovaliutos kasyklas, registro valytuvus (tik „Windows“ operacinėse sistemose) ar bet kurią kitą ribinę programinę įrangą arba programinę įrangą, kuri naudoja neteisėtą ar bent neetišką verslo praktiką (nepaisant to, kad atrodo teisėta) ir gali būti laikoma nepageidaujama galutinio naudotojo, kuris sužinojo, ką programinė įranga galėtų padaryti, jei būtų leista ją įdiegti.

Galima nesaugi programa yra teisėta (galbūt komercinė) programinės įranga, kurią užpuolikai gali netinkamai naudoti. ESET programinės įrangos naudotojai gali įjungti arba išjungti šių rūšių programų aptikimą.

Tam tikrais atvejais vartotojas gali manyti, kad galimos nepageidaujamos programos keliami pavojai nublanksta prieš jos suteikiamus privalumus. Todėl ESET tokias programas priskiria žemesnės rizikos kategorijai, palyginti su kitų tipų kenkimo programine įranga, pavyzdžiui, Trojos arkliais ar kirminais.

Įspėjimas – rasta galimai nepageidaujama programa

Nuostatos

Programinės įrangos pakuotuvai

Registro valikliai

Galimai nepageidaujamas turinys


example

Iliustruotos instrukcijos

Norėdami nuskaityti ir pašalinti galimas nepageidaujamas taikomąsias programas (PUA) ESET „Windows“ namų produktuose, skaitykite mūsų ESET žinių bazės straipsnį.

Įspėjimas – rasta galimai nepageidaujama programa

Kai bus aptikta galima nepageidaujama programa, galėsite nuspręsti, ką su ja daryti:

1.Clean/Disconnect“ (valyti / atjungti): ši parinktis nutraukia veiksmą ir neleidžia PUA patekti į jūsų sistemą.
Atsisiuntimo iš svetainės metu matysite parinktį Disconnect (atjungti) prie PUA pranešimų ir parinktį Clean (valyti) prie disko failo pranešimų.

2.Nepaisyti: ši parinktis leidžia PUA patekti į jūsų sistemą.

3.Neįtraukti į aptikimą: Jei norite, kad kompiuteryje aptiktas failas ateityje veiktų be trukdžių, spustelėkite Advanced options (išplėstinės parinktys), pažymėkite žymės langelį šalia Exclude from detection (neįtraukti į aptikimą) ir spustelėkite Ignore (nepaisyti).

4.Neįtraukti parašo į aptikimą: Jei norite, kad visi failai, aptikti pagal konkretų aptikimo pavadinimą (parašą) ateityje veiktų jūsų kompiuteryje be trikdžių (esamų failų arba atsisiuntimo iš interneto), spustelėkite Advanced options (išplėstinės parinktys), pažymėkite žymės langelį šalia Exclude signature from detection (neįtraukti parašo į aptikimą) ir spustelėkite Ignore (nepaisyti). Jei po to iš karto pasirodo papildomi aptikimo langai su identišku aptikimo pavadinimu, spustelėkite Ignore (nepaisyti), kad juos uždarytumėte (visi papildomi langai yra susiję su aptikimu, kuris įvyko prieš pašalinant parašą iš aptikimo).

PUA_INTERACTIVE

Nuostatos

Diegdami ESET produktą galite pasirinkti, ar norite įjungti galimų nepageidaujamų taikomųjų programų aptikimą (parodyta toliau):

INSTALLATION_DETECTION

 


warning

Įspėjimas

Galimas nepageidaujamas taikomąsias programas gali diegti reklamos programas, įrankių juostas arba jose gali būti kitų nepageidaujamų ir nesaugių programos funkcijų.

Šiuos parametrus galima bet kuriuo metu keisti programos parametruose. Jei norite įjungti arba išjungti galimų nepageidaujamų, nesaugių ar įtartinų programų aptikimą, vykdykite šiuos nurodymus:

1.Atidarykite ESET produktą.

2.Paspauskite klavišą F5, kad atidarytumėte Išplėstinis nustatymas.

3.Spustelėkite Aptikimo modulis (senesnėse versijose vadintą Antivirus arba Computer) ir pagal poreikį įjunkite arba išjunkite parinktis Enable detection of potentially unwanted applications (įjungti galimų nepageidaujamų taikomųjų programų aptikimą), Enable detection of potentially unsafe applications (įjungti galimų nesaugių taikomųjų programų aptikimą) ir Enable detection of suspicious applications (įjungti įtartinų programų aptikimą). Patvirtinkite paspausdami OK (gerai).
 

CONFIG_ANTIVIRUS

 


example

Iliustruotos instrukcijos

Jei reikia išsamesnių nurodymų, kaip konfigūruoti produktus, skirtus PUA aptikti arba nepaisyti, peržiūrėkite ESET žinių bazės straipsnius:

„ESET NOD32 Antivirus“ / „ESET HOME Security Essential“ / „ESET HOME Security Premium“

„ESET Cyber Security Pro“, skirta „macOS“ / „ESET Cyber Security Pro“, skirta „macOS“

ESET Endpoint Security / ESET Endpoint Antivirus for Windows

ESET Mobile Security for Android

Programinės įrangos pakuotuvai

Programinės įrangos pakuotuvas – tai specialaus tipo programos modifikacija, kuri naudojama kai kuriose failų saugojimo svetainėse. Tai trečiųjų šalių įrankis, kuriuo įdiegiama programa, skirta duomenims atsisiųsti, tačiau kartu pridedama papildoma programinė įranga, pavyzdžiui, įrankių juostos ar reklamos programos. Papildoma programinė įranga gali atlikti jūsų saityno naršyklės pagrindinio puslapio ar paieškos nustatymų pakeitimus. Be to, failų prieglobos svetainės dažnai neįspėja programinės įrangos teikėjo ar atsisiuntimo gavėjo, kad buvo atlikti tam tikri pakeitimai, ir dažnai slepia atsisakymo pasirinkimus. Dėl to ESET programinės įrangos pakuotuvus priskiria galimų nepageidaujamų programų tipui, kad naudotojai galėtų pasirinkti, ar nori duomenis atsisiųsti, ar ne.

Registro valikliai

Registro valytuvai yra programos, kurios gali siūlyti, kad „Windows“ registro duomenų bazei reikia nuolatinės priežiūros ar valymo. Naudojant registro valytuvą gali kilti tam tikrų pavojų jūsų kompiuterio sistemai. Be to, kai kurie registro valytuvai pateikia nekvalifikuotus, nepatvirtintus ar kitaip nepalaikomus teiginius apie jų naudą ir (arba) kuria klaidinančias ataskaitas apie kompiuterinę sistemą, pagrįstas „nemokamo nuskaitymo“ rezultatais. Šiais klaidinančiais teiginiais ir ataskaitomis siekiama jus įtikinti įsigyti visą versiją ar prenumeratą, paprastai neleidžiant įvertinti registro valytuvo prieš apmokėjimą. Dėl šių priežasčių „ESET“ klasifikuoja tokias programas kaip PUA ir suteikia galimybę jas leisti arba blokuoti.

Galimai nepageidaujamas turinys

Jei jūsų „ESET“ produkte įjungtas PUA aptikimas, svetainės, turinčios PUA reklamavimo arba vartotojų klaidinimo, kad šie atliktų jų sistemai ar naršymo patirčiai neigiamų padarinių galinčius turėti veiksmus, reputaciją, bus blokuojamos kaip galimai nepageidaujamas turinys. Jei gausite pranešimą, kad svetainė, kurią bandote pasiekti, laikoma galimai nepageidaujamu turiniu, galite spustelėti „Go Back“ (eiti atgal), kad išeitumėte iš blokuojamo tinklalapio, arba „Ignore and continue“ (nepaisyti ir tęsti), kad leistumėte svetainei atsidaryti.

PUA_WEB

Papildomos informacijos šia tema galima rasti šiame ESET žinių bazės straipsnyje.