Išpirkos reikalaujantis kenkėjas

Išpirkos reikalaujantis kenkėjas (taip pat vadinamas failų šifravimo programa) yra kenkėjiška programinė įranga, užblokuojanti įrenginį arba užšifruojanti įrenginio turinį ir reikalaujanti pinigų, kad būtų grąžinta prieiga prie turinio. Ši kenkėjiška programinė įranga taip pat gali turėti laikmatį su nustatytu išpirkos terminu, iki kurio reikia sumokėti. Nesumokėjus iki termino, kaina padidėja arba įrenginys užblokuojamas visam laikui.

Paprastai, kai įrenginys užkrečiamas, failų šifravimo programa bando užšifruoti bendrinamus įrenginio diskus. Dėl to gali atrodyti, kad ši kenkėjiška programinė įranga plinta tinklu, bet taip nėra. Ši padėtis susidaro, kai bendrinamas diskas failų serveryje yra užšifruojamas, bet pačiame serveryje viruso nėra (nebent galutiniame serveryje).

Išpirkos reikalaujantis kenkėjo kūrėjai sukuria privatų ir viešą raktus ir viešą raktą įterpia į kenkėjišką programinę įrangą. Pats Išpirkos reikalaujantis kenkėjas gali būti Trojos arklio dalis arba failas ar paveikslėlis, kurį gavote el. paštu, socialiniame tinkle arba tiesioginių pranešimų programoje. Patekusi į jūsų kompiuterį kenkėjiška programinė įranga sugeneruoja atsitiktinį simetrišką raktą ir užšifruoja įrenginio duomenis. Ji naudoja viešą kenkėjiškos programinės įrangos raktą simetriškam raktui užšifruoti. Tada išpirkos reikalaujantis kenkėjas reikalauja išpirkos, kad būtų iššifruoti duomenys. Įrenginyje rodomas išpirkos reikalaujantis pranešimas gali būti melagingas įspėjimas, kad jūsų sistema naudojama neteisėtai veiklai arba joje yra neteisėto turinio. Išpirkos reikalaujantis kenkėjas reikalauja aukos sumokėti išpirką įvairiais mokėjimo būdais. Dažniausiai pageidaujami būdai yra sunkiausiai atsekami, pvz., skaitmeninės (kripto) valiutos, mokamos SMS žinutės arba iš anksto apmokėti kuponai. Išpirkos reikalaujantis kenkėjo autorius, gavęs išpirką, pasinaudoja privačiu raktu simetriškam raktui iššifruoti ir iššifruoja aukos duomenis.

note

Daugiau informacijos apie išpirkos reikalaujantis kenkėją

ESET produktai naudoja daugiasluoksnes technologijas, kurios apsaugo įrenginius nuo išpirkos reikalaujančio kenkėjo. Šiame straipsnyje aprašomi geriausi būdai tinkamai sukonfigūruoti savo sistemą:

Geriausi būdai apsisaugoti nuo kenkėjiškos failų šifravimo programos (išpirkos reikalaujančio kenkėjo)