ESET interneto žinynas

Paieška Lietuviškai
Pasirinkite temą

Reklamos programos

Reklamos programa yra reklamų remiama programinė įranga. Programos, rodančios reklaminę medžiagą, patenka į šią kategoriją. Reklamos programos dažnai automatiškai interneto naršyklėje atidaro naują iškylantįjį langą su reklaminiais skelbimais arba pakeičia naršyklės pagrindinį puslapį. Reklamos programos dažnai prijungiamos prie nemokamų programų, kad leistų kūrėjams padengti jų taikomųjų programų (paprastai naudingų) išlaidas.

Pati reklamos programa nėra pavojinga – tik vartotojams įkyri reklaminiai skelbimai. Pavojus gali kilti tik dėl to, kad reklamos programa gali atlikti ir sekimo funkcijas (kaip tai daro šnipinėjimo programos).

Jeigu nusprendžiate naudoti nemokamą produktą, būkite itin atidūs diegdami programą. Diegimo programa greičiausiai praneš jums apie papildomos reklamos programos įdiegimą. Dažnai ją galima atšaukti ir įdiegti programą be reklaminių priedų.

Kai kurių programų negalima įdiegti be reklamos programų, arba jų funkcionalumas bus ribotas. Tai reiškia, kad reklamos programa gali patekti į sistemą „legaliu“ būdu, nes naudotojai su tuo sutiko. Tokiu atveju geriau pasisaugoti, negu vėliau gailėtis. Jeigu jūsų kompiuteryje failas aptiktas kaip reklamos programa, rekomenduojama jį pašalinti, nes yra didelė tikimybė, jog jame yra kenkėjiškas kodas.