ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

WMI Sağlayıcı

Windows Yönetim Yardımcıları (WMI), Microsoft tarafından geliştirilen Web Tabanlı Kurumsal Yönetim (WBEM) uygulamasıdır. Bu uygulama, kurumsal ortamda yönetim bilgilerine erişmek için standart bir teknoloji geliştirmeye yönelik sektörel bir girişimdir.

WMI ile ilgili daha fazla bilgi için http://msdn.microsoft.com/en-us/library/windows/desktop/aa384642(v=vs.85).aspx sayfasına bakın

ESET WMI Sağlayıcı

ESET WMI Sağlayıcı'nın amacı, ESET tanımlı herhangi bir yazılım ya da araca gerek olmadan, kurumsal bir ortamda ESET ürünlerinin uzaktan izlenmesine olanak sağlamaktır. Temel ürünü, durumu ve istatistiksel bilgileri WMI üzerinden göstererek kurumsal yöneticilere ESET ürünlerini izlerken çok daha fazla imkan sunuyoruz.

Yöneticiler, ESET ürünlerinin durumunu izlemek için, WMI tarafından sunulan bir dizi erişim yönteminden yararlanabilir (komut satırı, komut dosyaları ve üçüncü taraf kurumsal izleme araçları).

Mevcut uygulama; temel ürün bilgilerine, yüklenmiş özelliklere ve bunların koruma durumlarına, ayrı ayrı tarayıcıların istististiklerine ve ürün günlük dosyalarına salt okunur erişim sağlar.

WMI Sağlayıcı, ürünün ve ürün günlüklerinin durumunu okumak için standart Windows WMI altyapısını ve araçlarını kullanarak etkinleştirir.