ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Erişim ayarları

Sisteminizin maksimum güvenliği için ESET Mail Security uygulamasının doğru yapılandırılması önemlidir. Yapılan herhangi yetkisiz bir değişiklik sorunlara ve hatta önemli verilerin kaybına yol açabilir. Yetkisiz değişiklikleri önlemek için ESET Mail Security yapılandırma parolanızın korunmasını sağlayabilirsiniz.


important

Erişim ayarları parola koruması kullanırken ESET Mail Security uygulamasını kaldırıyorsanız parolayı girmeniz istenir. Aksi takdirde ESET Mail Security uygulamasını kaldıramazsınız.

Parola koruma ayarları

Programın ayar parametrelerini kilitler/kilidini kaldırır. Parola ayarları penceresini açmak için tıklayın.

Parola ayarlayın

Ayar parametrelerini korumak üzere bir parola belirlemek veya parolayı değiştirmek için Ayarla'yı tıklayın. Yetkisiz değişiklikleri engellemek için ESET Mail Security ayar parametrelerini korumak üzere yeni bir parola ayarlanmalıdır. Var olan parolayı değiştirmek isterseniz eski parolanızı Eski parola alanına yazın, Yeni parola ve Parolayı onayla alanlarına yeni parolanızı girip Tamam seçeneğini tıklatın. ESET Mail Security ürününde ileride gerekli olabilecek tüm değişiklikler için bu parola gerekecektir.

Sınırlı yönetici hesapları için tam yönetici hakları iste

Geçerli kullanıcıdan (yönetici haklarına sahip olmayan), koruma modüllerini devre dışı bırakma gibi belirli parametreleri değiştirirken yönetici hesabı kimlik bilgilerini girmesini istemek için bu seçeneği belirleyin.


note

Erişim ayarları parolası değiştirilirse ve mevcut .xml yapılandırma dosyasını (parola değişikliğinden önce imzalanmış olan dosyayı) ESET CMD komut satırını kullanarak içe aktarmak isterseniz, geçerli parolayı kullanarak dosyayı yeniden imzaladığınızdan emin olun. Bu, içe aktarma işleminden önce ESET Mail Security çalıştırarak dosyayı başka bir makineye aktarmanıza gerek kalmadan, eski yapılandırma dosyasını kullanmanıza olanak sağlar.