ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Ağ bağlantısı profili

Sık sık ortak ağlara veya normal iş ağlarının dışındaki ağlara bağlanan bir bilgisayar kullanırken, bağlandığınız yeni ağların ağ güvenilirliğini doğrulamanızı öneririz. Ağlar tanımlandığı zaman, ESET Mail Security Ağ Tanımlaması'nda yapılandırılan çeşitli ağ parametrelerini kullanarak güvenilir (Ev/iş yeri) ağlarını tanıyabilir.

Bilgisayarlar genellikle güvenilir ağa benzer IP adreslerine sahip ağlara girer. Bu gibi durumlarda, ESET Mail Security bilinmeyen bir ağın güvenilir olduğunu düşünebilir (Ev/ofis). Bu tür bir durumu önlemek için Ağ kimlik doğrulamasını kullanmanızı öneririz.

Bir ağ bağdaştırıcısı bir ağa bağlandığında veya ağ ayarları yeniden yapılandırıldığında, ESET Mail Security yeni ağ ile eşleşen bir kayıt için bilinen ağ listesinde arama yapar. Ağ tanımlama ve Ağ kimlik doğrulaması (isteğe bağlı) eşleşirse ağ, bu arabirimde bağlandı olarak işaretlenir.

Bilinen ağ bulunamadığında, ağ tanımlama yapılandırması ağı bağlanacağınız bir sonraki sefer ağı tanımlamak için yeni bir ağ bağlantısı oluşturur. Yeni ağ bağlantısı varsayılan olarak Ortak ağ koruma türünü kullanır.

Yeni Ağ Bağlantısı Algılandı iletişim penceresi Ortak ağ, Ev veya ofis ağı veya Windows ayarını kullan koruma türü arasında seçim yapmanızı ister. Ağ bağdaştırıcısı bilinen bir ağa bağlanırsa ve bu ağ Ev veya ofis ağı olarak işaretlenmişse bağdaştırıcının yerel alt ağları Güvenilir bölgeye eklenir.

Yeni ağların koruma türü

Aşağıdaki seçenekler arasından belirleyin: Windows ayarını kullan, Kullanıcıya sor veya Genel olarak işaretle seçeneği yeni ağlar için varsayılan olarak kullanılır. Windows ayarını kullan belirlediğinizde iletişim kutusu görünmez ve bağlandığınız ağ Windows ayarlarınıza göre otomatik olarak işaretlenir. Bu, belirli özelliklerin (dosya paylaşımı ve uzak masaüstü gibi) yeni ağlardan erişilebilir olmasına neden olur.

Bilinen ağlar, Bilinen ağ düzenleyicisi penceresinde manuel olarak yapılandırılabilir.