ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Používání ESET LiveGuard Advanced společně s proxy

ESET Bridge můžete použít k přesměrování komunikace na ESET servery a cachování přenesených ESET LiveGuard Advanced dat. Cachováním komunikace snížíte množství přenesených dat. Použití proxy je nezbytné pouze v případech, kdy klientská stanice nemá přímý přístup na servery společnosti ESET. Pokud ESET Bridge používáte k přesměrování komunikace mezi ESET Management Agenty a ESET PROTECT Serverem, můžete ji použít rovněž ke cachování výsledků doručených z ESET LiveGuard Advanced. ESET Bridge podporuje též řetězení proxy.


note

Nastavení proxy na klientských počítačích

V nastavení bezpečnostního produktu je nezbytné v sekci Nastavení > Nástroje > Proxy server definovat proxy server. Provést to můžete vzdáleně prostřednictvím politiky.

Uživatelé ESET PROTECT

Pokud v síti (například v jedné pobočce) máte alespoň 10 počítačů, měli byste pro cachování výsledků používat ESET Bridge. V případě, že klientské počítače nesdílejí interní síť nebo VPN, proxy nepoužívejte. Více informací o ESET Bridge naleznete v příručce k ESET PROTECT.


important

Uživatelé Apache HTTP Proxy

Od ESET PROTECT ve verzi 4.0 a ESET PROTECT On-Prem 10.0 (uvolněnou v listopadu 2022) nahradil ESET Bridge komponentu Apache HTTP Proxy. Od této chvíle je na Apache HTTP Proxy poskytována částečná podpora. Pokud používáte Apache HTTP Proxy, doporučujeme přejít na ESET Bridge.

Uživatelé virtuální appliance ESET PROTECT

ESET Bridge nepodporuje virtuální appliance postavené na operačním systému CentOS 7. Uživatelé virtuální appliance ESET PROTECT si mohou vybrat jednu z následujících možností:

Nainstalujte ESET Bridge na samostatný server (viz požadavky na ESET Bridge).

Použijte Apache HTTP Proxy, který je součástí virtuální appliance.

Instalace ESET Bridge

ESET Bridge můžete nainstalovat několika způsoby. Doporučujeme využít nejnovější all-in-one instalační balíček ESET PROTECT.

Ukládání výsledků z ESET LiveGuard Advanced do cache

ESET Bridge má ve výchozím nastavení správnou konfiguraci pro ukládání výsledků do cache. K ukládání výsledků do cache dojde automaticky poté, co provedete konfiguraci ESET Bridge, a budete ji používat jako proxy řešení pro ukládání dat do cache a aktivaci služby ESET LiveGuard Advanced.