ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Konu seçin

Performansla ilgili tarama dışı bırakma işlemleri

Performansla ilgili tarama dışı bırakma işlemleri, dosya ve klasörleri tarama dışı bırakmanıza olanak tanır.

Tüm nesnelerin tehditlere karşı tarandığından emin olmak için, tarama dışı öğelerin yalnızca kesinlikle gerekli olduğunda oluşturulmasını öneririz. Ancak, bir nesneyi tarama dışında bırakmanızı gerektirebilecek durumlar vardır (ör. tarama sırasında bilgisayarınızı yavaşlatan büyük veri tabanı girişleri veya taramayla çakışan yazılımlar).

Tarama dışında bırakılacak dosya ve klasörleri, Gelişmiş ayarlar > Algılama altyapısı > Tarama dışı bırakma > Performansla ilgili tarama dışı bırakma işlemleri > Düzenle üzerinden özel durum listesine ekleyebilirsiniz.


note

Bunları Algılamayla ilgili tarama dışı bırakma işlemleri, Tarama dışı bırakılan dosya uzantıları, HIPS taraması dışında bırakılan öğeler veya Tarama dışı bırakılan işlemler ile karıştırmayın.

Bir nesneyi (yol: dosya veya klasör) tarama dışında bırakmak için Ekle'yi tıklayıp geçerli yolu girin veya ağaç yapısından söz konusu nesneyi seçin.

CONFIG_EXCLUDE_PERFORMANCE


note

Bir dosya içindeki tehdit, söz konusu dosya tarama dışında bırakılma ölçütünü karşılıyorsa, Gerçek zamanlı dosya sistemi koruması modülü ya da Bilgisayar taraması modülü tarafından algılanmaz.

Denetim öğeleri

Ekle – Nesneleri algılama dışında bırakır.

Düzenle – Seçili girişleri düzenlemenize olanak tanır.

Sil - Seçilen girişleri kaldırır (birden çok giriş seçmek için CTRL tuşuna basıp tıklayın).