Odoslať vzorku na analýzu

Ak vo svojom počítači nájdete podozrivý súbor alebo na internete narazíte na podozrivú stránku, môžete takéto vzorky poslať na analýzu do výskumného laboratória spoločnosti ESET.

important

Pred zaslaním vzorky do spoločnosti ESET

Vzorku pošlite do spoločnosti ESET na analýzu len v tom prípade, že spĺňa aspoň jednu z nasledujúcich podmienok:

Vzorka nie je vaším produktom ESET vôbec detegovaná.

Vzorka je nesprávne detegovaná ako hrozba.

Súkromné súbory (ktoré by ste chceli nechať spoločnosťou ESET skontrolovať na prítomnosť malvéru) neprijímame ako vzorky (výskumné laboratórium spoločnosti ESET nevykonáva kontroly používateľských súborov na vyžiadanie).

Pri zasielaní vzorky na analýzu uveďte výstižný predmet správy a poskytnite čo najviac informácií o vzorke (napr. snímka obrazovky alebo webová stránka, z ktorej ste podozrivý súbor stiahli).

Odoslať súbor alebo webovú stránku do spoločnosti ESET na analýzu môžete jedným z nasledujúcich spôsobov:

1.Pomocou dialógového okna určeného na odoslanie vzorky, ktoré nájdete v časti Nástroje > Odoslanie vzorky na analýzu.

2.Vzorku na analýzu môžete odoslať aj prostredníctvom e-mailu. Súbor zabaľte do archívu pomocou WinRAR/ZIP a ochráňte heslom „infected“. Následne ho odošlite na adresu samples@eset.com.

3.Ak chcete nahlásiť spam alebo, naopak, e-mail nesprávne zaradený medzi spam, prípadne nesprávne kategorizované webové stránky v module rodičovskej kontroly, prečítajte si náš článok Databázy znalostí spoločnosti ESET.

Keď už máte otvorené okno Vybrať vzorku na analýzu, z roletového menu Dôvod odoslania vzorky vyberte popis, ktorý najlepšie zodpovedá podozreniu:

Podozrivý súbor

Podozrivá stránka (stránka infikovaná malvérom)

Nesprávne detegovaný súbor (súbor, ktorý je detegovaný ako hrozba, no v skutočnosti infikovaný nie je)

Nesprávne detegovaná stránka

Iné

Súbor/Stránka – cesta k súboru alebo webovej stránke, ktorú chcete odoslať na analýzu.

Kontaktný e-mail – kontaktný e-mail bude odoslaný spolu so vzorkou do spoločnosti ESET, aby v prípade potreby mohol byť použitý na vyžiadanie dodatočných informácií nevyhnutných k analýze vzorky. Zadanie kontaktného e-mailu je dobrovoľné. Ak svoju adresu zadať nechcete, označte možnosť Odoslať anonymne.

note

Kontaktovať vás budeme len v prípade potreby

Odpoveď na vami zaslanú vzorku vám zo spoločnosti ESET príde len v tom prípade, že budú pracovníci výskumného laboratória pri analýze potrebovať viac informácií. Každý deň používatelia na naše servery odošlú tisícky súborov, preto nie je možné každému odpovedať.

Ak sa analýzou vzorky preukáže, že ide o nebezpečnú aplikáciu alebo webovú stránku, jej detekcia bude zahrnutá do najbližšej aktualizácie.