ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Aktualizace

Pravidelná aktualizace programu ESET Endpoint Security je základním předpokladem pro zajištění maximální bezpečnosti systému. Modul Aktualizace se stará o to, aby program používal nejnovější detekční a programové moduly.

Informace o aktuálním stavu aktualizace jsou zobrazovány na záložce Aktualizace v hlavním okně programu. Naleznete zde informaci o datu a čase poslední úspěšné aktualizace, zda jsou moduly aktuální, případně jestli není potřeba program aktualizovat.

Aktualizace se kontrolují, stahují a instalují automaticky, jejich dostupnost můžete ověřit kdykoli kliknutím na tlačítko Zkontrolovat aktualizace. Pravidelná aktualizace modulů a komponent je důležitým aspektem pro zachování plné ochrany před škodlivým kódem. Věnujte prosím pozornost konfiguraci a práci modulů. Pro příjem automatických aktualizací je třeba produkt aktivovat pomocí licenčního klíče. Pokud jste tak neučinili během instalace, je nutné aktivovat ESET Endpoint Security, aby bylo možné přistupovat k aktualizačním serverům společnosti ESET. Licenční klíč jste obdrželi po nákupu nebo registraci ESET Endpoint Security.

Pokud jste ESET Endpoint Security aktivovali offline licenčním souborem, ve kterém není obsaženo uživatelské jméno a heslo, při pokusu o aktualizaci ze serverů ESET se zobrazí chyba Moduly se nepodařilo aktualizovat. Mějte na paměti, že v tomto případě můžete stahovat aktualizovat pouze z mirroru.

PAGE_UPDATE

Aktuální verze – zobrazuje číslo verze produktu ESET Endpoint Security, který máte nainstalován.

Poslední úspěšná aktualizace – zobrazuje datum, kdy se program naposledy úspěšně aktualizoval. Ujistěte se, že je datum není příliš staré, což znamená, že detekční jádro je aktuální.

Poslední kontrola dostupnosti aktualizace – zobrazuje datum, kdy se program naposledy úspěšně připojil k aktualizačním serverům a ověřil, zda není dostupná nová verze modulů.

Zobrazit všechny moduly – kliknutím si zobrazíte seznam používaných programových modulů.


Průběh stahování

V případě, že jsou na aktualizačních serverech dostupné nové moduly, po kliknutí na tlačítko Zkontrolovat aktualizace se spustí proces stahování. Zároveň se zobrazí průběh stahování souboru aktualizace a zbývající čas do konce. Kliknutím na tlačítko Přerušit aktualizaci aktualizaci zastavíte.

PAGE_UPDATE_02


important

Za normálních okolností, při pravidelné a úspěšném stahování aktualizací, se v okně Aktualizace zobrazuje zelená fajfka. Pokud tomu tak není, program nepoužívá aktuální detekční moduly, čímž se zvyšuje riziko infiltrace. V takovém případě doporučujeme co nejdříve moduly aktualizovat.


Poslední úspěšná aktualizace

Detekční jádro není aktuální – tato chyba se zobrazí po neúspěšném kontaktování serveru při pokusu o aktualizaci modulů. V takovém případě doporučujeme zkontrolovat nastavení aktualizací. Mezi nejčastější důvody patří nesprávně zadaná ověřovací data nebo nesprávně nastavené připojení k internetu.

S výše uvedeným chybovým hlášením souvisí i následující dvě hlášení o neúspěšné aktualizaci modulů:

  1. Neplatný licenční klíč – vaše licence není aktivní. V dialogovém okně klikněte na příslušnou nabídku. Volbu potrvďte kliknutím na Pokračovat.
  1. Chyba při stahování aktualizačních souborů – při pokusu o stažení aktualizačních souborů došlo k chybě. Doporučujeme, abyste vyzkoušeli připojení k internetu (otevřením jakékoli webové stránky ve webovém prohlížeči). Pokud se stránka nenačte, doporučujeme zkontrolovat, zda je internetové připojení správně nastaveno. Ujistěte se, že máte aktivní připojení k internetu od poskytovatele internetových služeb (ISP).

PAGE_UPDATE_03


note

Pro více informací navštivte článek v ESET Databázi znalostí Aktualizace modulů nebyla úspěšná a skončila s chybou.