ESET Online nápověda

Hledat Čeština
Změnit kapitolu

Nastavení aktualizace

Pravidelná aktualizace programu ESET Endpoint Security je základním předpokladem pro zajištění maximální bezpečnosti systému. Modul Aktualizace se stará o to, aby program používal nejnovější detekční a programové moduly.

Informace o aktuálním stavu aktualizace jsou zobrazovány na záložce Aktualizace v hlavním okně programu. Naleznete zde informaci o datu a čase poslední úspěšné aktualizace, zda jsou moduly aktuální, případně jestli není potřeba program aktualizovat.

Aktualizace se kontrolují, stahují a instalují automaticky, jejich dostupnost můžete ověřit kdykoli kliknutím na tlačítko Zkontrolovat aktualizace.

PAGE_UPDATE

V Rozšířeném nastavení > Aktualizace najdete další možnosti, například režim aktualizace, přístup k proxy serveru a připojení k síti LAN.

Většinu problémů souvisejících s aktualizací modulů vyřešíte vymazáním aktualizační cache po kliknutí na tlačítko Vyčistit. Pokud po provedení této akce stále nebude možné moduly aktualizovat, přejděte do Databáze znalostí.

CONFIG_UPDATE_ROLLBACK

Ve výchozím nastavení je aktivní možnost Automatický výběr serveru v Rozšířených nastaveních > Aktualizace > Profily > Aktualizace > Aktualizace modulů. Tím je zajištěna aktualizace produktu ze serverů ESET. Toto nastavení doporučujeme ponechat tak, jak je.

Pro optimální běh programu je třeba, aby byl automaticky aktualizován. To je možné pouze v případě, že zadáte platný Licenční klíč na záložce Nápověda a podpora > Aktivovat produkt. Pokud nezadáte Licenční klíč po dokončení instalace, můžete jej zadat kdykoli poté. Více informací naleznete v kapitole Jak aktivovat ESET Endpoint Security?