ESET Online pomocník

Vyhľadať Slovenčina
Vyberte kapitolu

URL skupiny

URL skupiny umožňujú vytváranie skupín, ktoré obsahujú niekoľko URL odkazov, pre ktoré môžete vytvoriť pravidlo (povoliť/blokovať konkrétnu webovú stránku).

Vytvorenie novej URL skupiny

Ak chcete vytvoriť novú URL skupinu, kliknite na Pridať a zadajte názov novej URL skupiny.

Použitie URL skupiny môže byť užitočné v prípade, ak chce správca vytvoriť pravidlo pre viacero webových stránok (blokovať alebo povoliť podľa vášho výberu).

Pridanie URL adries do zoznamu URL skupín – manuálne

CONFIG_PARENTAL_URL_GROUP

Ak chcete pridať novú URL adresu do zoznamu, označte URL skupinu a kliknite na Pridať v pravom dolnom rohu okna.

Špeciálne znaky * (hviezdička) a? (otáznik) nie je možné použiť v zozname URL adries.

Nie je potrebné zadať úplný názov domény s http:// alebo https://.

Keď pridáte doménu do skupiny, celý obsah nachádzajúci sa na danej doméne vrátane všetkých subdomén (napríklad sub.examplepage.com) bude blokovaný alebo povolený na základe vášho nastavenia akcie podľa URL.

Ak existuje konflikt medzi dvoma pravidlami v zmysle, že prvé pravidlo blokuje doménu a druhé pravidlo povoľuje rovnakú doménu, daná doména alebo IP adresa bude zablokovaná. Podrobnejšie informácie o vytváraní pravidiel nájdete tu.

Pridanie URL adries do zoznamu URL skupín – import pomocou súboru .txt

Kliknite na Import pre importovanie súboru obsahujúceho zoznam URL adries (v každom riadku musí byť osobitná hodnota, môže ísť napríklad o .txt súbor s kódovaním UTF-8). Špeciálne znaky * (hviezdička) a? (otáznik) nie je možné použiť v zozname URL adries.

Používanie URL skupín vo Webovej kontrole

Ak chcete nastaviť akciu, ktorá má byť vykonaná pre konkrétnu URL skupinu, otvorte Editor pravidiel webovej kontroly, vyberte svoju URL skupinu pomocou roletového menu, upresnite ostatné parametre a kliknite na OK.


note

Blokovanie alebo povolenie konkrétnych webových stránok môže byť podstatne presnejšie než blokovanie alebo povolenie celej kategórie. Pri zmene nastavení a pri pridávaní kategórie do zoznamu buďte opatrný.