Pomoc online ESET

Wyszukaj Polski
Wybierz temat

Kontrola dostępu do stron internetowych

W sekcji Kontrola dostępu do stron internetowych można skonfigurować ustawienia służące do ochrony firmy przed ryzykiem odpowiedzialności prawnej. Funkcja kontroli dostępu do stron internetowych umożliwia zarządzanie dostępem do stron internetowych stanowiących naruszenie praw własności intelektualnej. Celem tego mechanizmu jest uniemożliwienie pracownikom dostępu do stron zawierających nieodpowiednie lub szkodliwe treści, a także do stron, które mogą negatywnie wpływać na wydajność pracy.

Funkcja kontroli dostępu do stron internetowych umożliwia blokowanie stron internetowych, które mogą zawierać obraźliwe materiały. Ponadto pracodawcy oraz administratorzy systemu mogą zablokować dostęp do ponad 27 wstępnie zdefiniowanych kategorii i ponad 140 podkategorii witryn internetowych.

Kontrola dostępu do stron internetowych jest domyślnie wyłączona. Aby ją włączyć:

  1. Otwórz obszar Ustawienia zaawansowane > Zabezpieczenia > Ochrona dostępu do stron internetowych > Kontrola sieci.
  2. Włącz przełącznik Włącz kontrolę dostępu do stron internetowych, aby aktywować te kontrolę w programie ESET Endpoint Security.
  3. Skonfiguruj dostęp do określonych stron internetowych. Kliknięcie przycisku Edytuj obok reguł umożliwia dostęp do okna Edytor reguł kontroli dostępu do stron internetowych.

CONFIG_WEB_CONTROL

W polach Komunikat na zablokowanych stronach i Grafika na zablokowanych stronach można z łatwością dostosować komunikaty wyświetlane w przypadku zablokowania strony.


note

Aby zablokować wszystkie strony internetowe oprócz kilku, skorzystaj z narzędzia Zarządzanie adresami URL.