Použití nástroje ESET RD Sensor

RD Sensor vám pomůže najít nespravované počítače ve vaší síti. Monitoruje síť, ve které je nasazen, a pokud se do ní připojí zařízení, na kterém není nainstalován agent, předá tuto informaci do ECA.

RD Sensor není možné nasadit prostřednictvím ECA Live Installer. Pro nasazení ESET RD Sensor do vaší sítě postupujte podle kroků uvedených v kapitole Instalace ESET RD Sensor.

Pro zobrazení nalezených počítačů přejděte na nástěnku Počítače a na přehled Poměr nalezených počítačů. Klikněte na červenou část grafu, případně na záložce Přehled klikněte na stav Nespravováno.

using_RD_sensor

V přehledu Nalezené počítače se zobrazují všechny počítače, které objevil RD Sensor. Množství zobrazovaných informací můžete ovlivnit politikou pro RD Sensor.

Na nalezené počítače můžete nasadit ELI, a přidat je tak do ECA, prostřednictvím nástroje Deployment Tool. Pro provedení postupujte podle následujících kroků:

1.Vytvořte si vlastní šablonu přehledu s těmito parametry:

oV sekci graf vyberte možnost: Tabulka.

oZ kategorie Nalezené počítače přidejte následující data: IPv4, IPv6 nebo Název počítače.

2.Uložte si šablonu přehledu.

3.Vygenerujte si vámi vytvořený přehled a stáhněte si jeho výstup ve formátu .csv.

4.Spusťte Deployment Tool, použijte možnost Importovat seznam počítačů a vyberte exportovaný seznam počítačů.

fs_rd_sensor_add_computer

Výsledky analýzy sítě ESET RD Sensor zapisuje do protokolu detectedMachines.log. V souboru se nachází seznam všech počítačů, která tento nástroj objevil ve vaší síti. Obsah tohoto protokolu následně předává ECA Serveru. Protokol naleznete ve složce:

Windows
C:\ProgramData\ESET\Rouge Detection Sensor\Logs\detectedMachines.log