Slovník pojmů

V této kapitole uvádíme přehled pojmů používaných na portále ESET Business Account (EBA) společně s jejich vysvětlením.

Audit log: protokol akcí provedených na portále. Obsahuje například záznamy o aktivaci produktů nebo pokusech o přihlášení. Další informace naleznete v kapitole Audit log.

Autorizace: oprávnění pro správu konkrétní licence ESET.

Klasické licenční údaje: licenční data používaná pro aktivaci starších verzí produktů, které vyžadovaly zadání uživatelského jména a hesla. Od šesté generace firemních produktů byl tento údaj nahrazen licenčním klíčem.

Licenční soubor: soubor s příponou .lic používaný pro aktivaci starších verzí firemních produktů, například ESET Remote Administrator 5.

Licenční klíč: unikátní řetězec znaků používaný pro aktivaci produktu ESET a identifikaci vlastníka licence.

Vlastník licence: výhradní vlastník ESET licence, který má přístup k informacím o stavu licence a seznamu zařízení, na kterých je licence použita. Z této pozice může deaktivovat všechna zařízení aktivovaná danou licencí.

Offline licence: soubor používaný pro aktivaci stanic, které nemají přístup k internetu. Další informace naleznete v kapitole Stažení offline/klasického licenčního souboru.

Veřejné ID licence: krátký řetězec znaků identifikující licenci. Tento údaj není možné použít pro aktivaci produktu.

Jednotka (klient): aktivované zařízení asociované s konkrétní licencí. Příklad: jedna aktivace produktu ESET Endpoint Security na jednom počítači představuje jednu jednotku/klienta.

Uživatelské jméno a heslo: viz Klasické licenční údaje.

Rozsah: platí pro serverové produkty ESET s odlišným licenčním modelem. V případě ESET Mail Security pro Microsoft Exchange Server toto číslo představuje počet poštovních schránek, u licence na ESET Security pro Microsoft SharePoint se jedná o počet uživatelů.