ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Rogue Detection Sensor

Rogue Detection Sensor (RD Sensor) ağınızda bilgisayarlar için arama yapan, standart olmayan sistem algılama aracıdır. Sensor, ESET PROTECT On-Prem ürünündeki yeni bilgisayarları onları manuel olarak arama ve ekleme gereği olmadan bulabildiği için rahatlık sağlar. Bulunan makineler hemen konumlandırılır ve önceden tanımlı bir raporda bildirilir; bu, onları belirli statik gruplara taşımanıza ve yönetim görevlerine devam etmenize olanak sağlar.

RD Sensor ARP yayınlarını etkin bir şekilde dinler. RD Sensor yeni bir etkin ağ bileşeni algıladığında RD Sensor ARP tek nokta yayınlarını gönderir, ana bilgisayar parmak izini gerçekleştirir (çeşitli bağlantı noktaları kullanarak) ve algılanan bilgisayarlarla ilgili bilgileri ESET PROTECT Server'a gönderir. ESET PROTECT Server, ağdaki bilgisayarların ESET PROTECT Server tarafından bilinmeyen veya zaten yönetilen bilgisayarlar olup olmadığını değerlendirir.

RD Sensor'ın temel işlevi olan ana bilgisayar parmak izini devre dışı bırakamazsınız.


important

Birden çok ağ segmenti varsa Rogue Detection Sensor tüm ağ üzerinde bulunan tüm cihazların kapsamlı bir listesini üretecek şekilde her bir ağ segmentinde ayrı ayrı yüklenmelidir.

Ağ yapısı içindeki (etki alanı, LDAP, Windows ağı) her bilgisayar ESET PROTECT Server'ın bilgisayar listesine, bir sunucu senkronizasyon görevi üzerinden otomatik olarak eklenir. RD sensörünü kullanmak, etki alanında veya diğer ağ yapısında olmayan bilgisayarları bulmanın ve onları ESET PROTECT Server'a eklemenin kolay bir yoludur. RD Sensor zaten bulunmuş olan bilgisayarları hatırlar ve aynı bilgileri iki kere göndermez.

scheme_rd_sensor_sm