ESET Online Yardım

Arama Türkçe
Kategori seçin
Konu seçin

Agent

ESET Management Agent ESET PROTECT On-Prem temel bir parçasıdır. İstemciler, ESET PROTECT ile direkt olarak iletişim kurmaz, ancak bu iletişimi Agent sağlar. Agent, istemciden bilgileri toplar ve ESET PROTECT ürününe gönderir. ESET PROTECT Server istemciye bir görev gönderirse - Görev Agent'a iletilir ve bunun üzerine Agent görevi istemciye gönderir. ESET Management Agent yeni, iyileştirilmiş bir iletişim protokolü kullanıyor.

Uç nokta korumasının uygulanmasını kolaylaştırmak için bağımsız ESET Management, ESET PROTECT On-Prem paketine dahil edilmiştir. Bu, ileri düzeyde modüler ve hafif bir hizmet olup ESET PROTECT Server ve herhangi bir ESET ürünü ya da işletim sistemi arasındaki tüm iletişimi kapsar. ESET PROTECT Server ile direkt olarak iletişim kurmak yerine ESET ürünleri Agent üzerinden iletişim kurar. Yüklenmiş bir ESET Management Agent'a sahip olan ve ESET PROTECT ERA Server ile iletişim kurabilen istemci bilgisayarlara 'yönetilen' denir. Agent'ı herhangi bir bilgisayara, başka bir ESET yazılımının yüklenmiş olup olmamasına bakmaksızın yükleyebilirsiniz.

Faydaları şunlardır:

Kolay kurulum - Agent'ı standart kurumsal yüklemenin bir parçası olarak dağıtabilirsiniz.

Yerinde güvenlik yönetimi – Agent birkaç güvenlik senaryosu depolayacak şekilde yapılandırılabildiği için algılamaya yanıt verme süresi önemli ölçüde kısalır.

Çevrimdışı güvenlik yönetimi – Agent, ESET PROTECT Server'a bağlı olmasa bile bir olaya yanıt verebilir.


important

Agent ve ESET PROTECT Server arasındaki iletişim protokolü kimlik doğrulamayı desteklemiyor. Agent iletişimini kimlik doğrulaması gerektiren ESET PROTECT Server'a yönlendirmek için kullanılan proxy çözümlerinin hiçbiri çalışmaz.

Web Konsolu veya Agent için varsayılan olmayan bir bağlantı noktası kullanmayı seçiyorsanız bir güvenlik duvarı ayarlaması gerektirebilir. Aksi halde, yükleme işlemi başarısız olabilir.

scheme_agent_sm